Anmälningslista

Anmälda till Rally: Midnattssolsrallyt

27 - 30 jun 2018 - KAK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A1 up to 1000 cm3 0
2 A2 from 1001 cm3 to 1600 cm3 0
3 A3 over 1601 cm3 1
4 B1 up to 1000 cm3 4
5 B2 from 1001 cm3 to 1300 cm3 5
6 B3 from 1301 cm3 to 1600 cm3 5
7 B4 from 1601 cm3 till 2000 cm3 7
8 B5 over 2001 cm3 2
9 C1 up to 1300 cm3 1
10 C2 from 1301 cm3 to 1600 cm3 0
11 C3 from 1601 cm3 till 2000 cm3 34
12 C4 from 2001 cm3 to 2500 cm3 1
13 C5 over 2501 cm3 3
14 D1 up to 1300 cm3 1
15 D2 from 1301 cm3 till 1600 cm3 0
16 D3 from 1601 cm3 to 2000 cm3 26
17 D4 from 2001 cm3 29
18 E1 Group A up to 1600 cm3 0
19 E2 Group A over 1601 cm3 3
20 E3 Group B up to 1600 cm3 0
21 E4 Group B over 1601 cm3 1
22 F1 Grupp A upp till 1600 cm3 2
23 F2 Grupp A över 1601 cm3 8
24 F3 Grupp B upp till1600 cm3 0
25 F4 Grupp B över 1601 cm3 5
26 Category 6 4
28 Regularity Elite - Cars produced before 1960 1
29 Regularity Elite - Cars produced between 1961-1974 13
30 Regularity Elite - Cars produced from 1975 and on wards 7
31 Regularity Sport - Cars produced before 1960 0
32 Regularity Sport - Cars produced between 1961-1974 9
33 Regularity Sport - Cars produced from 1975 and on wards 6
40 Föråkare. Måste vara godkänd av arrangören före anmälan! 2
Totalt 180

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Ola Stokka
Lars Stokka
KAK Motorsport
KAK Motorsport
Volvo PV
SE
4
Christer Carlsson
Gösta Frode
Yder MK
Ydre MK
Saab 96 2T
SE
4
Cay Fredriksson
Staffan Lindberg
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab Monte Carlo 850
SE
4
Roland Gutemyr
Kjell Hederfeld
Rosendals MK
Rosendals MK
Saab 96 2T
frendovisby.se
SE
4
Per-Arne Sjöstedt
Mikael Ence
Haninge MK
Haninge MK
Saab 96 Sport
SE
5
J. Staffan Anderson
Per Carlsson
Finspångs MS
Ludvika
Renault R8 Gordini
SE
5
Arne Andersson
Lars-Olov Ågren
SMK Örebro
SMK Örebro
BMC Cooper
SE
5
Roland Appelskog
Cai Pettersson
Östergyllen Rally Club
Östergyllen Rally Club
BMC Cooper S
Team Appelskogs Bil
SE
5
Hans Åke Söderqvist
Robin Sanell
Norbergs MC
Anderstorp.rc
BMC Cooper S
Söderqvist Enginering
SE
5
Urban Wahlberg
Benny Nordqvist
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Anglia
A.R.C Motorsport
SE
6
Leif B. Andersson
Bengt Lank
Rallyklassiker
Fagersta MK
Ford Cortina GT
Heco Aluminium Trailer AB
SE
6
Ken Davies
Alan Jones
Herefordshire Hrcr
Herefordshire Hrcr
Ford Cortina GT
GB
6
Håkan Gustavsson
Hans Eriksson
MK Speed
MK Speed
Saab V4
Norrmans Schakt&Transport AB
SE
6
Yngve Gustavsson
Magnus Rehbinder
Sigtuna RC
Rhk
VW 1500S
SE
6
Markku Taipale
Alix Malmsten
Ekenäs MK
Ekenäs MK
Ford Escort Twincam
FI
7
Nils Bergquist
Ola Eklund
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 122S
Carfix Rally Team
SE
7
Janne Blom
Stig Bergqvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo PV
SE
7
Lars Graff
Tommy Pettersson
Östernärkes RMC
Teknis MC
Volvo Amazon
SE
7
Tobias Gustafsson
Sofia Johansson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo Amazon
Team "korvgubben" Motorsport
SE
7
Anders Johanson
Magnus Söderling
Laxå MK
Östernärkes RMC
Volvo Amazon 122S
Nils Johansson Bil AB
SE
7
Anders Lind
Sten Wallin
Jönköpingssportvagnssälls
Jönköpingssportvagnssälls
Porsche 911
SE
7
Björn Norman
Jonas Bodin
Grödinge MK
Grödinge MK
BMW 2002
SE
8
Jårs Damberg
Valter Olofsson
För.rallyklassikerna
Skepptuna MK
Volvo 164
SE
8
Karl-Bertil Ling
Jan Nilsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Ford Falcon Sprint
SE
9
Larsgöran Frid
Lennart Göransson
SMK Örebro
SMK Örebro
Skoda 130 RS
SE
11
Alexander Alexandersson
Jonas Frejd
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Opel Ascona A
JF Autodelar & Polyform.se
SE
11
Kenneth Andersson
Hans-Erik Jansson
Piteå MS
Sigtuna RC
Saab V4
SE
11
Peter Andersson
Britt-Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
BMW 2002
PSA Motorsport
SE
11
Jan Andreson
Lennarth Ångström
Filipstads MC
Filipstads MC
BMW 2002
SE
11
Christer Asklöf
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Saab 96 V4
SE
11
Sören Carlsson
Göran Svensson
Team Skogsåkarna
SHRA Mantorp
Opel Ascona A
SE
11
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 142
Hycklinge Bensin & Service AB
SE
11
Urban Farbäck
Göran Söderström
SMK Eksjö
Ryds MK
Opel Kadett GTE
SE
11
Ove Fellin
Greger Fellin
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo Amazon
SE
11
Magnus Folkesson
Bengt-Evert Johansson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 142
SE
11
Svein Frustøl
Eirik Spilling
KAK
NMK Konsmo
Ford Escort BDG
NO
11
Martin Hagman
Jan Hagman
MK Rimo
MK Rimo
Ford Escort RS 1800
Riflex Sport
SE
11
Curt Jonsson
Lars-Erik Henriksson
Tväråns If
Luleå MS
Volvo 142
Norrbottens Bildemontering AB
SE
11
Bengt Karlsson
Hans Karlsson
Fagersta MK
Almunge MK
Volvo 122S
SE
11
Anders Knutsson
Christian Ingemarsson
Ydre MK
Vimmerby Motorsällskap
Saab V4
Vimmerby Tidning / Swepress Media
SE
11
Håkan Larsson
Håkan Lindh
Laxå MK
Laxå MK
Ford Escort RS 1800
Hl Service I Laxå AB
SE
11
Anders Malm
Anders Andersson
Ydre MK
Va Östergötland MK
Opel Ascona A
Team korvgubben motorsport
SE
11
Kenneth Mariasin
Michael Mariasin
MK Kinda
Volvo 142
Hycklinge Bensin o Service
SE
11
Christer Nilsson
Tobias Nilsson
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Opel Manta A
SE
11
Björn Olofsson
Niklas Ryghammar
MK Rimo
Waxholm MK
Ford Escort RS 2000
Team Tia Racing
SE
11
Hans Petersson
Ydre MK
Volvo 140
SE
11
Patric Petersson
Linus Svensson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142 S
MP5 SWEDEN AB
SE
11
Bengt Samuelsson
Stefan Ihreskog
SMK Motala Bil
SMK Motala Bil
Volvo 142S
Team Torpa Gård Konferens & Event
SE
11
Johnny Sundström
Anton Sundström
Vara MK
Vara MK
Opel Ascona A
SE
11
Björn Svensson
Frederik Svensson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 142
SE
11
Fredrik Svensson
Veine Svensson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 142
Team Korvgubbens Motorsport
SE
11
Jan Svensson
Vakant
Ydre MK
BMW 2002
SE
11
Peter Thume
Karin Danielsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GTE
SE
11
Tomi Tikanmäki
Annika Engqvist
Lappeenranta Rally Team
Vimmerby MS
Saab 96 V4
FI
11
Erik Uppsäll
Sören Dahlin
Sigtuna RC
Huddinge MK
Saab 96 V4
SE
11
Enar Viktorsson
Pierre Ellison
MK Trophy
Säffle MC
Ford Escort RS 1600 BDG
SE
11
Bo Warmenius
Robert Ardryd
Taxinge MK
MK Kopparberg
Ford RS1600
Örby Gummi Racing
SE
11
Lars Werner
Thomas Widfond
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Ascona A X-Flow
SE
11
Lars Wikman
Sandvikens MK
Ford Escort MK1
SE
12
Göran Fredriksson
Fryksdalens MK
Volvo 242 Turbo
SE
13
Johan-Frank Dirickx
Hans Calsius
Racb
Racb
Porsche 911 SC
911motorsport
BE
13
Tomas Ebegård
Pettri Väätänen
KAK
Haninge MK
Porsche 911
Arne Bäckström Historic Motorsport
SE
13
Per Göransson
Roger Lindholm
Almunge MK
Västerås MK
Rover P6
SE
14
Mathias Engh
Erika Engh
Grangärde RRC
Grangärde RRC
Toyota Starlet
SE
16
Sven-Åke Angerd
Niklas Johansson
Norrahammars MK
Anderstorps RC
Ford Escort RS1800
SE
16
Ingemar Bodin
Stig Hellberg
Almunge MK
Rasbo MK
Opel Kadett Gt/e
R-Sport Sweden
SE
16
Sten Bondesson
Per Bondesson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona
MP5 Sweden AB
SE
16
Roger Classon
Gullabo RC
Opel Ascona
SE
16
Peter Engström
Dennis Rådström
NMS Boden
KAK
Ford Escort RS1800
SE
16
Lennart Eriksson
Thomas Sjöberg
Sotenäs MK
Sotenäs MK
Opel Ascona
SE
16
Bernt-Eric Grönlund
Joakim Petersson
Vaxholms MK
Tjust MK
Opel Kadett Rallye GTE
West Bay Trailers
SE
16
Lasse Hasselgren
Jonas Hasselgren
Kolsva MS
SMK Södermanland
Volvo 343
SE
16
Peter Jonasson
Lars Jansson
Ydre MK
Åtvidbergs MK
Opel Ascona B
KISA EL BYRÅ
SE
16
Bo Karlsson
Tore Jansson
Hällefors MK
Filipstads MC
Opel Kadett GTE
SE
16
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
16
Nick Kitching
Andrew Trollope
Ripon
Ripon
Ford RS1800
GB
16
Sten Larsson
Malin Axellie
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Opel Ascona B
SE
16
Mats Lundholm
Cindy Brüggemann
Tjust MK
Tjust MK
Opel Ascona B
Gamleby Däck & Motorcentrum AB
SE
16
Kenneth Nilsson
Peter Andersson
Strängnäs AMS
Östergyllen RC
Ford Escort RS 1800
SE
16
Fredric Nordh
Albin Nordh
Ydre MK
Ydre MK
Saab 99
SE
16
Sten Olsson
Lars Näsholm
Sollefteå MK
SMF Sollefteå
Opel Ascona B
SE
16
Pelle Palmqvist
Håkan Jacobsson
SMK Gävle
Ford Escosrt RS
SE
16
Warren Philliskirk
Garry Green
York
York
Ford Escort
GB
16
Gunnar Rantzow
Arne Stagnell Steen
KAK
KAK
Ford Escort BDG
SE
16
Andrew Robinson
Kevin Wilson
Malton
RAC MSC
Ford Escort
GB
16
Christer Sunner
Vakant
MK Kopparberg
Opel Kadett GTE
SE
16
Mats Svenson
Gunnar Envang
SMK Märsta
Djursholms MK
Opel Ascona
SE
16
Rolf Söder
Mathias Söder
Haninge MK
Haninge MK
Opel Ascona B
SE
16
Peter Törnqvist
Tom Wesström
Waxholm MK
Ford Escort
SE
16
Anders Wigh
Göran Johansson
Boxholms MK
Boxholms MK
Opel Ascona
SE
17
Christer Andersson
Gösta Wremert
Arlövs MC
Dalby MK
Volvo 242
SE
17
William Andersson
Roger Dahlberg
Vimmerby MS
Emådalens MK
Volvo 240
SE
17
Gunnar Arestav
Bengt Springer
Stockholms BK
Stockholms BK
Volvo 244
Örby Gummi
SE
17
Johan Axelsson
Torbjörn Romedahl
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 242
SE
17
Ola Axelsson
Curt Lundmark
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 240
Axelssons Turisttrafik AB
SE
17
Arne Bäckström
Björn Wessel
Haninge MK
Carlstad RC
Volvo 240
Arne Bäckström Historic Motorsport
SE
17
Ruben Börjesson
Fred Calmerman
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Triumph TR7 V8
SE
17
Anders Carlsson
Magnus Holmgren
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 242
SE
17
Lasse Drotz
Claes Rundlöf
Waxholms MK
Waxholms MK
Volvo 242
Team Tia Racing
SE
17
Osborn Eklundh
Lars "masken" Engström
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 244
SE
17
Kjell Fransson
P-O Eriksson
Vimmerby MS
Mönsterås MK
Renault Alpine A310
SE
17
Jan Hagberg
Per Mikael Ekström
Kinds MK
Toarps MK Borås
Volvo 242
SE
17
Peter Holmberg
Dennis Holmgren
Films MK
Skutskärs MS
Volvo 242
SE
17
Alexander Jansson
Vladica Rabrenovic
Rasbo MK
Wrr
Porsche 924
SE
17
Rune Karlsson
Tobias Karlsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
17
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Volvo 240
SE
17
Michael Klar
Peter Wester
Toarps MK
Kullings MS
Volvo 242
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
17
Thomas Kristiansson
Calle Carlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 242
SE
17
Magnus Lagerstam
Robin Bäckström
Kullings MS
Falköpings MK
Volvo 242
SE
17
Dick Larsson
Jessica Larsson
Rasbo MK
Rasbo MK
Volvo 240
SE
17
Mats Lindwall
Jon Magnusson
SMK Valdemarsvik
SMK Linde
Volvo 240
SE
17
Martin Nelson
Johan Karlsson
Vimmerby MS
Volvo 242 Classic
Scuderia Autoropa
SE
17
Niklas Nilsson
Anders Östlund
Jämtlands MK
Hällefors MK
Volvo 242
SE
17
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
17
Kalle Olstam
Marcus Jardler
Nora MK
Östmarks Ömff
Volvo 242
EC Svenska AB
SE
17
Lars Pettersson
Ulf Johansson
MK Kinda
Ydre MK
Volvo 242
Hycklinge Bensin&Service AB
SE
17
Anders Prick
Tommy Tellskog
KAK
SMK Trollhättan
Volvo 242
SE
17
Arne Rådström
Thomas Nilsson
MK Ratten
Luleå MS
Tba
SE
17
Thord Östlund
Daniel Norling
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
SE
19
Stefan Johansson
Jakob Sandberg
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf
MP5 SWEDEN AB
SE
19
Sigvard Smedberg
Magnus Gustavsson
Grimslövs MS
Wäxjö MS
Volvo 340
SE
19
Kenneth Tomasson
Per Wiksten
MK Rattten
MK Ratten
Mazda 323
Thomasson motorsport
SE
21
Janne Pettersson
Lasse Andersson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Audi quattro A2
SE
22
Erik Eriksson
Henric Gustavsson
SMK Uppsala
SMK Uppsala
Tba
SE
22
Lars Storm
Ulf Storm
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Peugeot 205 1,3 Rally
Team Solab
SE
23
Erik Engen
Tommy Savevik
NMK Trøgstad
Vara MK
Toyota Celica GT4
Toyota Team Historic
NO
23
Håkan Huggare
Peter Persson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GSI
SE
23
Stefan Jansson
Rasbo MK
Mazda
SE
23
Harry Joki
Toni Sunkvist
Västerås MS
SMK Motala Bil
Tba
Blue Thing Sport
SE
23
Mats Jonsson
Anders Moberg
Forshaga MC
Forshaga MC
Mazda 323 4WD
SE
23
Anders Norstedt
Frank Smit
SMK Uppsala
SMK Uppsala
Saab 900 T16
SE
23
Ulf Pettersson
Andreas Ekström
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Opel Kadett GSI
Carlsson Byggare
SE
23
Anders Söderberg
Lotta Strand
Botkyrka MK
SMK Valdemarsvik
Opel Kadett GSI
SE
25
Tom Axelsson
Krister Gull
Almunge MK
Kils MK Bil
Audi quattro A2
Bevelko Historic Rally Team Sweden
SE
25
Anders Karlsson
Stefan Hjalmarsson
Taxinge MK
Taxinge MK
Volvo Amazon
SE
25
Mats Karlsson
Stefan Ahl
Vimmerby MS
Wã¤xj㶠MS
Audi quattro
SE
25
Peter Strid
Ulf Lind
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Manta 400
SE
25
Håkan Söderström
Erik Karjula
Vallentuna MK
Ludvika MS
Tba
SE
26
Ian Beveridge
Paul Price
RAC Msa
RAC Msa
Toyota Corolla
GB
26
David Hopkins
Tony Vart
RAC
RAC
Sunbeam Talbot
GB
26
Robert Millar
KNAF
Austin Healey 3000
GB
26
Jean-Louis Renard
Dhc Nederland
Triumph TR7 V8
FR
28
Lars-Erik Larsson
Marie Valentin
KAK
Mercedes Benz 300 Sl
SE
29
Gunnar Bergström
Per Wickert
KAK
KAK
Mgb GT
SE
29
Thorbjørn Bye
Oddvar Moland
KNA Halden
KNA Drammen
BMW 2002 Tii
NO
29
Gunnar Børli
Morten Karset
NMK Hamar
NMK Hamar
Volvo PV
NO
29
Öved Clasén
Britt-Marie Clasén
Linköpings MS
Linköpings MS
Saab 99
SE
29
Steinar Frellumstad
Tom A. Granli
KNA
NMK Trysil
Opel Rallye Kadett
NO
29
Sibylla Gustafsson
Rolf Ax
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Saab 96
SE
29
Staffan Jansson
Stefan Jansson
Västerås MS
Västerås MS
Saab V4
CARFIX RALLY TEAM
SE
29
Aasmund Kleve
Jan Egil Jenssen
NAF A&B Motorspott
KNA
Volvo 123GT
NO
29
Carl Legelius
Hans Sylvan
Volvo Cars
Volvo PV 544
Volvo Cars Heritage
SE
29
Per Settergren
Christer Cassåsen
KAK Motorsport
Triumph TR4A
SE
29
Christer Svensson
Erik Svensson
Mönsterås MK
Mönsterås MK
MG 1300 MK II
SE
29
Sture Svensson
Helena Svensson
Gmf:s BK
Gmf;s BK
Saab 96
SE
29
Bertil Trued
Ingar Carlsen
SMK Trollhättan
KNA I/y Østfold
Saab 96 V4
SE
30
Bo Alm
Carl-Gustav Andersson
MK Rimo
MK Rimo
BMW 633 CSI
SE
30
Patrick Carlsson
Per-Jan R S Carlsson
MK Gutarna
MK Gutarna
Volvo 262 Bertone
SE
30
Lars Engerfalk
Arne Henriksson
KAK
Falcon RRC
Porsche 911 SC
SE
30
Anders Gröttum
Jörn Gröttum
Asker & Bærum Motorsport
Asker & Bærum Motorsport
Opel Kadett Gt/e
NO
30
Kjell Gudim
Monty Karlan
KNA
Amcar
Porsche 911 C
NO
30
Jan Lindholm
Ove Lindberg
Västerås MS
Västerås MS
Porsche 924
SE
30
Göran Ohlsson
Lennart Andersson
KAK
KAK
Porsche 911
SE
32
Mats Andersson
Arne Gustafsson
Växjö MS
Växjö MS
Saab 96 V4
SE
32
Roger Andersson
Rose-Marie Andersson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Saab V4 Std B
SE
32
Tore Bigsten
Inga Bigsten
Götene MK
Götene MK
Volvo PV 544
SE
32
Bo Lindman
Tba
MK Scandia
Mercedes-Benz 220SE
Sportbilsfonden.se
SE
32
Lennart Rees
Per-Olov Einerfeldt
Örebro Racing Club
Laxå MK
Saab 99 EMS
SE
32
Carl Rosen
Nils Rosen
KAK
KAK
Porsche 911
Cibie & Cibie
SE
32
Clas Skoog
Rickard Rejnefelt
Kristianstad MK
Kristianstads MK
VW 1303 S
SE
32
Leif Sohlberg
Lucas Helin
Vara MK
Tibro MK
VW 1303S
SE
32
Göran Tjärnlund
Dan Larsson
Sjuhäradsbygdens Motorhis
Rpb Piraya
SE
33
Thorbjörn Danielsson
Lennart Jonsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Morgan +8
SE
33
Anders Hagman
Jens Olovsson
Karlstad MC Bil
Filipstads MC
Porsche 944
SE
33
Mats Hellkvist
Barbro Martinsson
Hallsbergs MK
Hallsbergs MK
Volvo 240
SE
33
Sören Hellqvist
Christer Vetorato
Degerfors RC
Degerfors RC
Bertone X19 Five Speed
SE
33
Mikael Johansson
Kenth Nilsson
Tjust MK
Tjust MK
VW Golf Gtd
Engströms Bil
SE
33
Kai Perttula
Kari Korpelainen
Hrcf
Hstt
Audi 200 quattro
FI
40
Christoffer Holmberg
Niklas Ohlsson
Karlskrona Automobil Klub
Karlskrona Automobil Klub
Opel Ascona B
SE
40
Emrik Smedberg
Timmy Berntsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Honda Civic Type-R
Motorsport AB i Växjö
SE
www.resultatservice.com