Anmälningslista

Anmälda till Rally: Marknadsnatta

23 okt 2021 - V Östergötlands MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A/B/C 4 WD 14
2 A 2 WD 42
3 B 2 WD 18
4 C 2 WD 20
5 A/B GrpF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400 + R1B 11
6 C GrpF + VOC Mekonomen Rally + Gr N 0-1400+ R1B 11
7 7 A/B/ Gr E+ R1A 7
8 7 C. C GR E+R1A 11
9 A/B/C AppK -75 6
10 A/B/C Appk 76-91 11
11 Ungdomsrally 6
12 Debut 1
13 1300 rallycup 9
30 Föråkare Godkänd av arrangören före anmälan 6
Totalt 173

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Kenny Stavbom
Wille Lennartsson
MK Speed
MK Speed
Toyota Corolla
SE
3
Thomas Bönnemark
Krister Hedman
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
5
Martin Lundqvist
Christian Segerström
Fagersta MK
Fagersta MK
Volvo 940
SE
6
Jon Anders Nordby
Øystein Hansen
NMK Gardermoen
Volvo 240
NO
6
Robin Lund
Pierre Karlsson
Säffle MC
Kmc-Bil
Volvo 940
SE
8
Christer Molin
Mikael Molin
MK Ramunder
MK Ramunder
Opel Astra G
SE
1
Jari Saarinen
Jörgen Fornander
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Mitsubishi EVO 10
SE
4
Madicken Swärdh
Patrik Lund
Katrinholms MK
Katrineholms MK
Citroên C2 Max
SE
2
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
BMW M3
SE
4
Stefan Gustavsson
Frida Axelsson
Ludvika MS
Skillingaryd MK
Opel Corsa
SE
2
Matti Johansson
Ronny Johansson
Vara MK
Vara MK
Saab 9-3
SE
2
Markus Börjesson
Filip Ekenved
Älvbygdens MK
Göteborgs MF
Volvo 944
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
2
Christoffer Jacobsson
Tobias Steen
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Ford Fiesta MK 7
JR Motorsport AB
SE
2
Stefan Alenmalm
Tobias Börjesson
SMK Trollhättan
Sök Trollhättan
Toyota Corolla
SE
1
Leif Nordh
Christian Rosén
Haninge MK
Åtvidabergs MK
Subaru Impreza
SE
2
Mats Andersson
Robin Rosengren
MK Kinda
Kristianstad MK
Peugeot 307
Team Appelskogsbil AB
SE
8
Filip Månsson
Robin Liljegren
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
10
Björn Nalle Johansson
Håkan Lindh
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Opel Ascona
SE
2
Mikael Ericsson
Martin Svensson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
VW Polo 6R
SE
3
Christoffer Lund
Joacim Wigertson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
9
Peter Thume
Karin Danielsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GTE
GG Motorsport
SE
2
Johan Peterson
Markus Harrström
Finspångs MS
MK Ramunder
BMW 325
SE
4
Hannah Jakobsson
Ronnie Jakobsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Ford Fiesta R2
SE
2
Fredrik Andersson
Miriam Walfridsson
Fredriksbergs MK
MK Ratten
Renault Maxi Megane
SE
3
Melvin Bengtsson
Carl Eriksson
Kullings MS
Skillingaryds MK
Peugeot 208 R2
SE
4
Joakim Wallin
Jimmy Wallin
Östgöta BSF
Östgöta BSF
Opel Ascona B
Flyttmar Norrköpings Express AB
SE
3
Lucas Branteström
Viktor Strand
Rasbo MK
Rasbo MK
Opel Astra
SE
6
Pontus Westling
Ulf Westling
Borlänge MK
Borlänge MK
Peugeot 206 GTI
SE
4
Joakim Blansch
Nellie Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf
PSA Motorsport
SE
6
Thomas Pettersson
Henrik Pedersen
Enköpings MK
Katrineholm MK
Volvo 940
SE
2
Mikael Jakobsson
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 740
SE
2
Ingvar Nilsson
Magnus Hermansson
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 240
SE
2
Christoffer Haglund
Martin Holmdahl
SMK Nyköping
KNA Kongsvinger
Volvo 240
SE
2
Robert Andersson
Andreas Johansson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Opel Astra KitCar
SE
6
Filip Sjögren
Maja Björnell
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Peugeot 206 GTI
SE
9
Gunnar Fredriksson
Ragnar Spjut
Katrineholms MK
Västerås MS
Saab V4
SE
6
Albin Olofsson
Jesper Cardell
Ludvika MS
Ludvika MS
Volvo 240
SE
10
Per-Erik Lundgren
Mikael Andersson
Borlänge MK
Eskilstuna MK
Ford Escort MK 2
SE
3
Tobias Wärnström
Emil Johansson
Ydre MK
Ydre MK
Saab 93
SE
1
Jonna Eson Brådhe
Lars Andersson
SMK Nyköping
SMK Trollhättan
Mitsubishi Mirage
SE
1
Mattias Olsson
Erik Gustafsson
Stenungsunds MS
SMK Linde
Skoda Fabia R5
Orust schakt
SE
3
Mathias Savela
Emil Eklund
Stockholms BK
Sandvikens MK
Volvo 940
SE
5
Dennis Persson
Magnus Lindqvist
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
10
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 240
SE
5
Robert Johnson
Björn Strelin
MK Ramunder
MK Ramunder
Volvo 940
SE
10
Ruben Davidsson
Andreas Andersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
11
Rasmus Hansén
Anton Englund
NMS Boden
NMS Boden
Volvo 940
SE
6
Rasmus Bengtsson
Roger Dahlberg
Älmhults MK
Emådalens MK
Volvo 940
SE
11
Elliot Sjögren
Nicklas Sjögren
V:a Östergötlands MK
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
SE
1
Petter Fausko
Leif Arne Neset
Asker & Bærum Motorsportr
Asker & Bærum Motorsport
Skoda Fabia Super 2000
NO
4
Mattias Hansen
Thomas Nilsson
NMS Boden
NMS Boden
Volvo 940
SE
11
Rasmus Gårdman
Mathias Gårdman
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Suzuki Swift MK2
SE
3
Mats Ollakka
Per Andersson
SMK Trollhättan
Dals MK
Volvo 940
SE
2
Robert Forsberg
Johan Gustavson
Grangärde RRC
Grangärde RRC
Volvo 242
SE
13
Mattias Dahl
Mike Westerman
Borlänge MK
Almunge MK
Suzuki Swift GTI MK2
SE
8
Johan Josefsson
Andreas Hillby
SMK Trollhättan
Mölndals MK
Toyota Corolla
SE
3
Kenneth Ringström
Håkan Berger
Fjugesta MS
Fjugesta MS
Toyota Corolla
Nerike Kugg & Mekan Motorsport
SE
7
Pär Henrik Andersson
Susanne Carlsson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Golf 2
SE
2
Daniel Röjsel
Nicklas Edvardsson
SMK Dala Falun
SMK Nyköping
Opel Corsa
artimastaket.se
SE
4
Arvid Johansson
Jimmy Lundqvist
Lessebo MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
1
Lars Stugemo
Kalle Lexe
Gotlands MF
Ryds MK
Skoda Fabia R5
Sunnyside Experience
SE
9
Göran Lidebjer
Anders Davidsson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlans MK
Saab V4
SE
11
Ellen Carlsson
Pär Carlsson
Flens MS
Flens MS
Volvo 940
SE
13
Henrik Lindström
Erik Karjula
Vallentuna MK
Ludvika MS
Suzuki Swift MK 2
SE
2
Adrian Ring
Julia Thulin
Linköpings MS
SMK Hörby
Volvo 940
SE
1
Björn Adolfsson
Christer Carlsson
KAK Motorsport
Katrineholms MK
Peugeot 208 R5
SE
1
Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Finspång MS
Finspång MS
Mazda 323 Gtx
SE
2
Jacob Johannesson
Madelene Buskas
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
SE
10
Lars-Göran Olsson
Mats Carlsson
V:ä Östergötlands MK
V:ä Östergötlands MK
Volvo 242
SE
2
Kristian Johansson
Christoffer Svensson
Borås MK
Nässjö MK
VW Golf 3
KJM service
SE
3
Nicklas Johansson
André Lundström
Munkfors Motor Club
Munkfors Motor Club
Renault Clio
Munkfors Bilskrot AB
SE
2
Niklas Hägg
Toni Sundkvist
SMK Hälsinge
SMK Motala Bil
Toyota Corolla
Häggs Bildemontering
SE
7
Jörgen Karlsson
Mathias Dahlin
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
VW Golf 3
SE
11
Mille Johansson
Niklas Solenö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
VW Polo
SE
7
Dan Brewitz
Daniel Holst
Tibro MK
Tibro MK
Volvo 940
SE
2
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
SE
2
Per Löfqvist
Peter T Modig
Kinds MK
Frykdalens MK
Volvo 940
SE
4
Robin Starö
Rikard Frisk
Västerås MS
SMK Sala
Volvo 242
SE
3
Lucas Carlsson
Robin Norling
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208
Hot Rod Hill Racing
SE
3
Kent Johansson
Andreas Karlsson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 240
SE
4
Pontus Persson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhätttan
Volvo 242
SE
30
Andreas Ekström
Sanna Ekström
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
9
Håkan Lidebjer
Karl Frisk
V:a Östergötlands MK
MSK Kvarnvingarna
BMW 2002Ti
SE
6
Tony Krusell
Monica Krusell
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
1
Anders Wänn
Monica Israelsson
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO
SE
13
Filip Karlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Suzuki Swift MK 2
SE
30
Sven-Erik Fröling
Eric Tinnerholm
V:a Östergötlands MK
SMK Motala Bil
Volvo 142
SE
7
Krister Hernström
Ingvar Eklöv
Finspångs MS
Finspångs MS
Honda Civic
SE
9
Björn Svensson
Frederik Svensson
Ydre MK
Ydre MK
Volvo 142
SE
30
Ingemar Andersson
Daniel Andersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
2
Håkan Hult
Leif Fredriksson
Katrineholms MK
Ford Fiesta ST
SE
5
Roger Karlsson
Josefina Hellkvist
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
3
Emil Johansson
Hanna Breman
Falköpings MK
Kullings MS
Citroën C2R2
SE
6
David Sandström
Marcus Claesson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 244
SE
7
Håkan Bauer
Marika Eng
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
2
Linus Harling
Johan Grönvall
MK Team Westom
MK Team Westom
Peugeot 208
SE
30
Johan Svensson
Terje Plomén
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
2
Tomas Lången Pettersson
Ingrid Johnsen
Fagersta MK
SMK Dala
BMW Compact
Tractive AB Motorsport Transmission
SE
8
Hampus Juteryd
Calle Carlberg
Nyköpings MK
Nässjö MK
VW Golf
SE
10
Mats Lindwall
Magnus Lindwall
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
6
Samuel Elfstrand
Carl Andersson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 242 GT
SE
2
Peter Johansson
Hasse Pettersson
Vännäs MK
SMK Nyköping
Volvo 240
SE
1
Robert Persson
Per Larsson
Munkfors MC
Munkfors MC
Mitsubishi Lancer EVO9
SE
1
Jari Liiten
John Stigh
Sandvikens MK
V:a Östergötlands MK
Skoda Fabia R5
Yokohama Motorsport
SE
10
Janne Blom
Lotta Strand
Finspång MS
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
8
Kevin Gustavsson
Kim Johansson
Asarums MS
Asarums MS
Opel Astra
SE
3
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
30
Anders Ekström
Anders Gustavsson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
10
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 240
SE
13
Joacim Rydin
Magnus Simensen
MK Ramunder
MK Ramunder
Suzuki Swift GTI
SE
2
Anders Johansson
Peter Andersson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940 16V
SE
9
Christer Asklöf
Thomas Tholander
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Saab 96 V4
SE
30
Jonas Rydell
Anders Pettersson
Östergyllen RC
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
SE
5
Emil Carlsson
Tobias Abrahamsson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Volvo 940 Voc
SE
4
Kevin Möller
Carita Holmberg
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Volvo 940
SE
2
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
3
Pelle Berg
Conny Isemo
Munkfors MC
Munkfors MC
VW Golf Kit Car
SE
13
Jan-Erik Eriksson
Magnus Nilsson
Ludvika MS
Katrineholms MK
Suzuki Swift MK2
Mekonomen Bilverkstad i Ludvika
SE
13
Jimmy Karlsson
Lars Erik Nilsson
Hagfors MK
Hagfors MK
Suzuki Swift MK2
SE
4
Rasmus Pettersson
Linus Pettersson
Flens MS
Flens MS
Volvo 940
SE
2
Peter Hålling
Christian Larsson
Norrköpings MK
Tjust MK
Opel Ascona B
SE
3
Martin Broberg
Erika Lindgren
Värmdö BK
Haninge MK
Volvo 940
SE
2
Magnus Karlsson
Mikael Karlsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Saab 9-3
SE
5
Pär Johansson
Niklas Andersson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Volvo 240 Voc
SE
2
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
SE
12
Roland Nilsson
Mats Forsström
Linkopings MS
Linköpings MS
Volvo 940
SE
2
Håkan Tagesson
Emelie Lexander
Nybro AC
Hässleholms MK
Volvo 242
SE
2
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
8
Hans-Göran Carlsson
Erik Carlsson
MK Ramunder
MK Ramunder
VW Golf 3
SE
2
Rickie Borgström
Alexander Harsten
Osby MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
1
Peter Appelskog
Henrik Appelskog
Östergyllen RC
Östergyllen RC
Skoda Fabia R5
appelskogsbil.se
SE
3
Johan Björnsson
Fredrik Peterson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötland MK
Skoda Felicia F2
SE
8
Alexander Mobäck
Jimmy Koinberg
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Saab 900
SE
2
Albin Nordh
Maja Bengtsson
Ydre MK
Älmhults MK
Ford Fiesta Rally4
SE
2
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
8
Peter Christensen
Linda Christensen
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf Golf 3
SE
2
Stefan Axelsson
Jan Svanström
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
7
Mikael Johansson
Björn Johnsson
Åtvidabergs MK
VW Golf 4
SE
4
Jim Hjerpe
Christoffer Bäck
Säters MK
SMK Hedemora
Ford Fiesta ST
SE
5
Niklas Haglund
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
2
Tobias Göransson
Pontus Jakobsson
Boxholms MK
SMK Nyköping
VW Golf 3
SE
4
Bo Karlsson
Johan Fransson
Älmhults MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
4
Christer Ström
Ida Didriksson
Kolsva MS
Kolsva MS
Seat Ibiza
SE
11
Hannes Håkansson
Christer Håkansson
Asarums MS
Ryds MK
Volvo 940
SE
2
David Pettersson
Isa Kolmbäck
Asarums MS
Taxinge MK
Toyota Starlet
SE
2
Rickard Gustafsson
Jesper Samuelsson
SMK Södermanland
Storfors MK
BMW E46
SE
5
Pontus Johansson
Mikael Johansson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
1
Andreas Pettersson
Tobias Olsson
Norrköpings MK
Norrköping MK
Mitsubishi EVO 6
SE
10
Kjell Fransson
Peter Fransson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Renault Alpine A310
SE
4
Oscar Gustafsson
Jimmy Hjelm
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Volvo 242
SE
4
Krister Gunnarsson
Andreas Gunnarsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Opel Ascona B
SE
8
Martin Axelsson
Johan Gunnarsson
V:a Östergötlands MK
Tjust MK
Opel Astra
SE
3
Adam Håkansson
Dennis Kullberg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
7
Erik Corell
Alexander Glavsjö
SMK Nyköping
Fryksdalens MK
VW Golf
SE
4
Jennyh Persson
Madeleine Karlsson
Norrköpings MK
Strängnäs AMS
Renault Clio
SE
4
Peter Jakobsson
Anders Petersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Ford Sierra
SE
10
Christer Karlsson
Torbjörn Kadebro
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
5
Örjan Dagh
Lennart Jonsson
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Volvo 940
SE
2
Göran Adolfsson
Tobias Petersson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
5
Björn Lövenhed
Sven Erik Svensson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
10
Arne Bäckström
Björn Wessel
Haninge MK
Carlstad Rally Club
Opel Kadett GSI
SE
4
Ulf Wiström
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
SE
13
Per Henrik Ekholm
Fredrik Ekholm
Hyllinge MS
Hyllinge MS
Suzuki Swift MK2
SE
8
Urban Petersson
Benny Petersson
Östergyllen RC
Östergyllen RC
VW Golf
SE
6
Adam Martinsson
Viktoria Johansson
V:a Östergötlands MK
Kullings MS
Volvo 240
SE
8
Jakob Sandberg
Kristian Gustavsson
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf 3
SE
13
Ricardo Hillesjö
Petri Väätänen
Haninge MK
Haninge MK
Suzuki Swift MK2
SE
3
Claes Söderqvist
Martin Andersson
Götene MK
Götene MK
Toyota Corolla
SE
5
Henrik Johansson
Mattias Lindsjö
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 240
SE
4
Kjell Stegefors
Jörgen Johansson
Nybro AC
Målilla MK
Volvo 242
SE
13
Crister Nystrand
Victoria Nystrand
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Suzuki Swift GTI MK1
SE
1
Jonny Karlsson
Joel Ardell
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Lancer EVO 7
SE
www.resultatservice.com