Anmälningslista

Anmälda till Rally Sprint: Hässleholms GP

26 jul 2020 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare 4WD 16
2 A-Förare TRIMMAT 26
3 A/B-Förare STANDARD A 7
4 A/B-Förare STANDARD B 6
5 A/B-Förare STANDARD C 6
6 B-Förare 4WD 2
7 B-Förare TRIMMAT 22
8 C-Förare 4WD 0
9 C-Förare TRIMMAT 10
10 C-Förare STANDARD A 2
11 C-Förare STANDARD B 6
12 C-Förare STANDARD C 3
13 Ungdomsrally 0
14 HRC App K - 1986 0-1300 cc 2
15 HRC App K - 1986 1301-1600 cc 2
16 HRC App K - 1986 1601-2000 cc 3
17 HRC App K - 1986 2001- 2
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 1
Totalt 116

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Bertil Carlsson
Ingemar Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
Mitsubishi EVO Vll
SE
1
Jonas Damgaard
Anja Bergholdt
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Toyota Celica GT-Four
Damgaard Sport
DK
1
Rune Danneborg
Henning Elvekrok
KNA Aust Agder
NMK Kongsberg
Ford Fiesta WRC16
Innovation Motorsport AS
NO
1
Viktor Løsch Danneborg
KNA Aust-Agder
Citroën C3 R5 EVO
NO
1
Marco Gersager
Carina Møller
Dansk Rally Club
Fama
Skoda Fabia R5
GM Motorsport DK
DK
1
Jens-Ole Kristiansen
Dorte Hasseriis
Dansk Rally Klub
Peugeot 206 WRC
DK
1
Sune Larsson
Linus Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi EVO 8
SE
1
Kenneth Madsen
Mette Felthaus
Kalundborg Og Omegns Moto
Vejle Motor Sport
Suzuki Swift R+
Suzuki Motorsport Danmark
DK
1
Kim Madsen
Line Lykke Jensen
Dansk Rally Club
Peugeot 307 WRC
DK
1
Michael Mcbride
Sabrina Sørensen
Brøndby Motor Klub
Brøndby Motor Klub
Peugeot 208 T16
Mcbride Racing
DK
1
Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
Ford Fiesta R5
SE
1
Jan Petersen
Jeannette Kvick
Mnj
Mnj
VW Polo S2000
JP Racing
DK
1
Dennis Pleidrup
Cicilie Pleidrup
Ikast Motorklub
Mitsubishi Lancer
DK
1
Kristian Poulsen
Ole Frederiksen
Viborg Motor Klub
Viking Auto Sport
VW Polo R5
DK
1
Roland Poulsen
Viborg Motorklub
Skoda R5
DK
1
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
Tbd Tbd
Sunnyside Experience
SE
2
Mats Andersson
Vip Åkare
Eslövs MK
Opel Astra
AM Elteknik
SE
2
Mikael Andersson
Tony Stenberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
2
Tommy Andersson
Sven Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3 E46
SE
2
Håkan Bercic
Patrik Lundahl
SMK Hörby
Hässleholms MK
BMW 325
SE
2
Eskil Carlsson
Marina Carlsson
Varbergs MK
Varbergs MK
VW Golf
SE
2
Johan Edquist
Henrik Edquist
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
2
Johannes Fraas
Ronni Bengtson
Fama
Fama
Volvo 940
DK
2
Mick Fraas
Erik Larsen
Fama
Dansk Rally Club
Volvo 940
DK
2
John Frederiksen
Thomas Holm Hansen
Askhedeland
Askhedeland
BMW Compact
Team Hyllinge Racing
DK
2
Jörgen Hansen
Morten Ingvorsen
001 Askh
Askh 001
BMW M3
DK
2
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Toarps MK
Laxå MK
Renault Clio
SE
2
Allan Kirkegaard Nielsen
Anja Søndergaard
Komo
Suzuki Swift KitCar
Suzuki Motorsport Danmark
DK
2
Kenneth Krarup-Hansen
Mikkel Krarup-Hansen
Ask
Ask
Citroën C2
DK
2
Joacim Kristiansson
Maya Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Corsa B
SE
2
Brian Madsen
Suzanne Madsen
Dansk Rally Klub
Peugeot 306 Maxi
DK
2
Jacob Madsen
Komo
Suzuki Swift
DK
2
Kasper Madsen
Preben Jensen
Sas
Peugeot 208 R2
DK
2
Sebastian Magnussen
Mathilde Østergaard Ladefoged
Ask Hedeland
Romk
Opel Adam R2
Magnussen Rallysport
DK
2
Ebbe Nilsson
Louise Madsen
Hässleholms MK
Ford Puma Kitcar
SE
2
Jonas Olsson
Magnus Johannesson
Hässleholms MK
Kristianstad MK
Ford Puma KitCar
SE
2
Anders Palmquist
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
2
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
BMW M3
Team jordvarme.se
SE
2
Anders Rygaard
Mathias Bøgeholm
Sas
Sas
Opel Adam R2
DK
2
Rasmus Sørensen
Heidi Knudsen
Dansk Rally Club
Grindsted Motorklub
Peugeot 208 R2
Rasmus Sørensen Motorsport
DK
2
Simon Vallentin
Sune Vallentin
Hamo
Hamo
Golf GTI MK1
Vallentin Motorsport
DK
3
Jimmy Eldh
Stefan Eldh
Östgöta Bilsportsförening
Östgöta Bilsportsförening
Ford Escort
SE
3
Fredrik Karlsson
Jesper Stensrud
Eslövs MK
Eslövs MK
Toyota Corolla
FJ Rallyteam
SE
3
Jesper Larsson Odenmalm
Kristianstads MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
3
Lucas Ljungbäck
Jesper Sandberg
Hässleholms MK
Vip
Volvo 740
SE
3
Morgan Olsson
Maya Ryen
Vimmerby MS
Vimmerby MS
VW Golf
SE
3
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
3
Oliver Saust
Peter Rasmussen
Askh
Askh
Opel Adam
Oliver Saust Motorsport
DK
4
Jonas Hansson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
SE
4
Ingemar Månsson
Inte Klart
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Alexander Nilsson
Josefin Leion
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW Golf 2
Www.nyafonstersyd.se
SE
4
Rolf Arne Nilsson
Felix Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
4
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
4
Henrik Rehn
Jonas Larsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
Rehn Motorsport
SE
5
Martin Hoffmann
Hans Christian Enitoft
Nykøbing F 027
Honda Crx
DK
5
Jan Håcansson
Jan Nilsson
Dalby MK
Dalby MK
Volvo 850
SE
5
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
Hörby MK
BMW 320
SE
5
Jörgen Persson
Mats Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf GTI16V
SE
5
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Citroën C2
SE
5
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
BMW 320
SE
6
Jan Jacobsen
Jan Jønck
Hamo
Hamo
Mitsubishi EVO 9
DK
6
Rasmus Nielsen
Brian Pedersen
Komo
Subaru Impreza WRX STI N12
Rådbjerg Racing
DK
7
Ole Bomin
Tom Storm
Bmc
Bmc
Ford Escort Mrk 2
Rs-Racing
DK
7
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
PL
7
Jesper Christensen
Kasper Kristensen
Fr Havn
Fr Havn
Renault Clio
DK
7
Steen Christensen
Jørgen S. Nielsen
Morsø Motor Sport
Morsø Motor Sport
Opel Kadett GSI
DK
7
Alf Fougstedt
Malin Fougstedt
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
7
Ingvar Hansson
Lunds A C
BMW 325
SE
7
Rolf Hillers
Casper Andersen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
BMW M3
DK
7
Michael Håkansson
Per Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Seat Ibiza
SE
7
Uffe Jansson
Roland Persson
SMK Örkelljunga
SMK Helsingborg
Opel Kadett
SE
7
Ola Johansson
Leif Johansson
Hyllinge MS
Hyllinge MS
VW Golf 2
SE
7
Rene Kjellerup
Inger Skjærbæk
Dansk Rallyklub
Slagelse Autosport
Citroën C2 Max
SOS Rallyteam
DK
7
Michael Koldsø
Endags Licens
Sas
Sas
Austin Cooper S
DK
7
Claus Lanther
Mogens Gotlob
Komo
Komo
Suzuki Swift Maxi 1600
DK
7
Peter Lindén
Tomas Lindén
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
7
Gert Marboe
Michael Gammelgaard
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Citroën DS3
Marboe Motorsport
DK
7
Jens Møibæk
Christian Fisker
Morsø Motorsport
Hamk
Volvo 240
DK
7
Casper Olsen
Sas
Opel Corsa
DK
7
Hans Perbjörs
Linnea Perbjörs
Lima MS
Lima MS
VW Golf MK3
SE
7
Tom Lindstrøm Petersen
Anette Saron
Hamk
Dansk Rally Klub
Volvo 244
Petersen Motorsport
DK
7
Søren Preisler
Michael Krøger
Viking Autosport 018
Suzuki Swift KitCar
SP Motorsport
DK
7
Jesper Ramlau-Thomasen
Rene Hansen
Hedeland 085
Hedeland 085
Volvo 240 Krb
DK
7
Henning Sørensen
Knud Hansen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Toyota Corolla Ae 82 Maxi
DK
9
Frida Andersson
Östen Andersson
Eslövs MK
Eslövs MK
Opel Kadett
AM Elteknik
SE
9
Simon Andersson
Jörgen Jönsson
Eslövs MK
Hörby MK
Opel Adam R2
AM Elteknik
SE
9
Michael Boesen
Bruno Hansen
Nfms
Nfms
Toyota Corolla
DK
9
Lasse Jägerström
Margaretha Jägerström
Dals MK
Dals MK
Volvo 240
TEAMVITVÅ JÄGERSTRÖMS MOTORSPORT
SE
9
Bo Karlsson
Mikael Karlsson
Älmhults MK
BMW 325
SE
9
Torbjörn Karlsson
Fredrik Dehlin
Älmhults MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
9
Anders Lindén
John Erik Johnsson
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
9
Arne Oddshammar
Jacob Norden
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325Ia
SE
9
Ola Sandberg
Sofia Sörensson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Ford Fiesta R2
Sörenssons Bilservice
SE
9
Tony Schäfer
Tommy Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
10
Paul Edvinstam
Ola Stenberg
Arlövs MC
Arlöv MC
Saab 96
Team Graneborg
SE
10
Stefan Olofsson
Jan Helgesson
Eslövs MK
Eslövs MK
VW Golf 2
SE
11
Kristoffer Bengtsson
Jennie Johbonell
Simrishamns MK
Eslövs MK
Volvo 240
SE
11
Rasmus Bengtsson
Älmhults MK
Volvo
SE
11
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
11
Morgan Nillekvist
Lars Gustafsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
11
Elin Persson
Magnus Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo 242
SE
11
Patrik Tallåker
Emilia Sjöberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
12
Peter Dahlsund
Mats Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 850
SE
12
Göran Hansson
Susanne Hansson
Hässleholm
Hässleholm
Golf GTI
SE
12
Johan Svensson
Johan Kastenman
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Volvo 240
SE
14
Kenneth Jørgensen
Ask Hedeland
Austin Mini Cooper
DK
14
Poul Pape Juel Jensen
Ricky Bristol
Ask-Hedeland Motorklub
Ask Hedelands Motorklub
Morris Cooper S
DK
15
Henning Christoffersen
René Christoffersen
Ask Hedeland DK
Ask Hedeland DK
VW Golf Gr 2
DK
15
Kenneth Saust
Daniel Thuesen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Toyota Sr 1600 Coupe
Saust Motorsport
DK
16
Morten Eskildsen
Michael Christensen
Historisk Motorsport DK
Ask Hedeland
Peugeot 309 GTI
DK
16
Flemming Hansen
Slagelse Auto Sport
Ford Escort RS2000
Suså Motorsport
DK
16
John Venning
Casper Venning
Kdak
Kdak
Ford Escort
Venning Motorsport
DK
17
Per Andersen
John Nielsen
071 Randers
Triumph TR7V8
DK
17
Per Gunnar Hansen
Mikkel Krarup Jensen
Sas
Sas
Porsche 911 3.0 RS
DK
30
Clint Jeffman
P A Skenberg
Hässleholms MK
Vip
Opel Ascona B
Rönneberga Rally Team
SE
www.resultatservice.com