Anmälningslista

Anmälda till Rally: Semesterturen

7 jul 2018 - Södra Sunnerbo MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-B-förare Grupp E. 6
2 C-förare Grupp E. 13
3 A-B-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc. 12
4 C-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc. 16
5 A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975. 7
6 A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WD. 7
7 A-B-C-förare: Max 74 2
8 A-B-C-förare: Grupp H Classic, 5
9 A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special. 10
10 B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special. 11
11 C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special. 11
12 Ungdomsrally 9
13 Debutanter 1
30 Föråkare 4
Totalt 114

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
8
Fredrik Karlsson
Henrik Söderkvist
Anderstorps RC
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
4
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
4
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
11
Robert Goude
Joakim Strand
Asarums MS
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
8
Åke Månsson
Tommy Olsson
Asarumsms
Asarums MS
Volvo 242
SE
8
Karl-Erik Forsman
Vakant
Botkyrka MK
Opel Manta B
SE
3
Alf Nilsson
Elin Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo 242
SE
10
Jimmie Cederqvist
Gotlands MF BK
Ford Fiesta ST
SE
4
Jacob Fransson
Johan Fransson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 240
Team BBG
SE
4
Mattias Hansson
Jennie Blansch
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 740
SE
30
Sam Karlsson
Viktor Zettergren
Grimslövs MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
4
Sofie Svensson
Britt-Marie Svensson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940 Voc
SE
10
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
11
Magnus Grahn
Vakant
Gränna MK
Opel Ascona
SE
9
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Volvo 940
SE
5
Johnny Andersson
Anette Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142
SE
2
Jonas Andersson
Vakant
Gullabo RC
Saab 99
SE
1
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
Larssons Plåtslageri
SE
8
Tomas Christiansen
Hanna Christiansen
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 242
SE
1
Nicklas Eriksson
Per-Arne Axelsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
2
Marcus Johansson
Janeth Ekfeldt
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
4
Markus Nilsson
Tilda Källström
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
4
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
6
Benny Damgaard
Torbjörn Ivarsson
Historisk Motorsport DK
Hässleholms MK
VW Golf GTI
DK
4
Tobias Ekelund
Mikael Svensson
Hässleholm MK
Volvo 940
Ekelund motorsport
SE
11
Kenny Andersson
Marcus Truedsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 2
SE
11
Ulf Augustinsson
John Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 106 Xsi 1,6
Augustinsson Måleri
SE
30
Fredrik Dehlin
Madeleine Ruud Nielsen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic
SE
4
Jonas Gustavsson
Ulf Olsson
Hässleholms MK
MK Falcon
Volvo 240
SE
10
Willy Ingemansson
Jonny Carlsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
1
Josefin Ingvarsson
Hampus Larsson
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
1
Gustav Lindfors
Morgan Hansson
Hässleholms MK
VW Golf
Gamleby Däck & Motorcentrum AB
SE
2
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Honda Civic
SE
11
Kevin Möllerström
Isak Lundström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
2
Jonas Svensson
Chatrin Söderberg
Hässleholms MK
Södra Sunnerbos MK
VW Golf III
SE
11
Åke Ingemansson
K.boalt Johnsson
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 240
SE
3
Martin Zettervall
Vip
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
7
Jörgen Andersson
Johan Westerfjärd
Höglandets MS
Höglandets MS
Volvo 142
SE
10
Jimmy Alvarsson
Marcus Widegren
Jmk
Jmk
Volvo 940
SE
10
Robert Svensson
Tobias Evehag
Karlskrona AK
Volvo 240
SE
9
Per Löfqvist
Kinds MK
Toyota Corolla
SE
10
Tomas Dahl
Rolf Dahl
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 240
SE
11
Jan Kastenman
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
30
Johan Kastenman
Bengt Persson
Kristianstad MK
Simrishamn MK
Volvo 940
SE
10
Martin Olsson
Jörgen Hildingsson
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
1
Jesper Larsson
Felicia Andersson
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
5
Fredrik Dalqvist
Jan Dalqvist
Kullings MS
Kullings MS
Ford Escort
SE
9
Lars Engström
Kurt Vilsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
6
Rune Karlsson
Kullings MS
Volvo 240
SE
12
Tim Lagerstam
Robin Bäckström
Kullings MS
Falköpings MK
Volvo 940
SE
11
Adrian Ring
Fanny Jacobsson
Linköpings MS
Värmdö MK
Opel Ascona B
SE
11
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
4
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
1
Erik Sundqvist
Zandra Rosander
Ljungby MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
SE
10
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
2
Linus Hedström
Simon Liljekvist
MK Brinkarna
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
4
Christopher Gustafson
Boo Hidsjö
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 940
Hycklinge Bensin & Service
SE
6
Thomas Hansson
Mikael Håkman
Munkfors MC
Forshaga MC
Volvo 264
SE
2
Jakob Sandberg
Frida Lindström
Norrahammars MK
Skillingaryds MK
VW Golf
Plombo motor
SE
2
Kristoffer Pilebrand
Robin Davidsson
Nybro AC
Nybro AC
VW Golf
SE
11
Kjell Stegefors
Örjan Lindberg
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
9
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
10
Henrik Thagesson
Molly Thorén
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 740
SE
12
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
5
Jens Andersson
Roger Myhre
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 142
SE
4
Marcus Andersson
Mikael Andersson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 244
SE
11
Anders Frostensson
Kennie Frostensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Peugeot 306
SE
5
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
4
Magnus Andersson
Osby MK
Volvo 940
SE
3
Victor Johansson
Ulf Nilsson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
30
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
3
Arvid Tobiazon
Pär-Axel Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
3
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
3
Leif Axelsson
Peter Augustinsson
S:a Sunnerbos MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Team Augustinssons Måleri
SE
5
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
2
Jonas Molin
Daniel Molin
Skene MS
Skene MS
Ford Focus
SE
3
Kevin Andersson
Jonathan Johansson
Skillingaryds MK
Grimslövs Motorsällskap
Suzuki Swift MK2
SE
6
Svante Arthursson
Anders Fransson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
2
Louise Blansch
Veronica Blomqvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
SE
9
David Lindström
Jessica Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
4
Carl Mikaelson
Simon Wernersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
3
Christer Westerdahl
Marie-Louise Westerdahl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
13
Mikael Hult
Niklas Mårtensson
SMK Helsingborg
Eslövs MK
Renault Kangoo
SE
12
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
12
Elias Nilsson
Christoffer Sörmell
SMK Hörby
Svedala MK
Opel Astra
SE
5
Rune Nilsson
Stefan Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona A
SE
9
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Anders Östberg
Anna Svensson
SMK Hörby
Höörs MK
Volvo 240
SE
6
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
10
Tomas L Liden
Johan Wickelgren
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
VW Golf
Fenas
SE
5
Per Eriksson
Anna Larsson
SMK Örkelljunga
Kristianstad MK
VW 1303
SE
10
Lars Lindberg
Annie Lindberg
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Ascona B
SE
7
Tomas Wenersson
Hans Peter Picher
Ssmk
Ssmk
Opel Ascona A
SE
9
Mikael Andersson
Jenny Eriksson
Södra Sunnerbo MK
Södra Sunnerbo MK
Volvo 940
SE
8
Thomas Englund
Anette Malmquist
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 240
SE
2
Jimmy Tykesson
Linda Nilsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
2
Dan Brewitz
Daniel Holst
Tibro MK
Tibro MK
Volvo 940
SE
9
Yngve Tjörnbo
Sören Johansson
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 940
SE
2
Peter Lanner
Robert Mellegård
Vara MK
Vara MK
Toyota Corolla
SE
6
Peter Dahlsund
Alicia Dahlsund
Varbergs MK
Varbergs MK
Opel Ascona B
SE
12
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
3
Robin Thörnberg
Marika Andersson
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
6
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
3
Göran Adolfsson
Tobias Petersson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
4
Kevin Athley
Lisa Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
4
Stefan Fransson
Fredrik Carlsson
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
2
Anders Hugosson
Joakim Gustafsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
VW Golf 2
SE
12
Anton Johansson
Mikael Karlsson
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
9
Janne Kristiansson
Jimmi Svensson
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
12
Viktor Linde
Rolf Linde
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Team Carpart1
SE
9
Tim Pettersson
Anton Claesson
Wäxjö MS
Grimslövs MS
Volvo 244
SE
12
Simon Axelsson
Victor Svensson
Älmhults MK
Ryds MK
Volvo 740
SE
12
Sebastian Lindeborgh
Joacim Bengtsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
3
Markus Svensson
Joakm Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com

Meny

Semesterturen

7 jul 2018 - Södra Sunnerbo MK