Anmälningslista

Anmälda till Rally: Tingsryd RallySprint

10 maj 2018 - Ryds MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare - R1a - R1a,Gr E, N-1400 0
2 A-Förare - R1b - R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 5
3 M1a - Opel Silverkadett 0
4 A-Förare - R2 -R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 3
5 A-Förare - R3 - R3, Gr H 1601- 10
6 A-Förare - R4 - alla 2
7 B-Förare - R1a - R1a,Gr E, N-1400 6
8 B-Förare - R1b - R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 8
9 B-Förare - R2 -R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 2
10 B-Förare - R3 - R3, Gr H 1601- 8
11 B-Förare - R4 - alla 0
12 C-Förare - R1a - R1a,Gr E, N-1400 3
13 C-Förare - R1b - R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 5
14 C-Förare - R2 -R2,Gr H-1,6,Gr N-2,0 0
15 C-Förare - R3 - R3, Gr H 1601- 7
16 C-Förare - R4 - alla 0
17 HRC App K - 1986 0-1300 cc 0
18 HRC App K - 1986 1301-1600 0
19 HRC App K - 1986 1601-2000 1
20 HRC App K - 1986 2001- 2
21 Juniorlicens 2
30 Föråkare 0
Totalt 64

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
5
Jacob Madsen
Line Lykke Jensen
Dansk Rally Club
Dansk Rally Club
Opel Ascona
Jacob Madsen Rallying
DK
5
Kenneth Madsen
Mette Felthaus
Drc
Suzuki Swift Maxi 2000 EVO
Suzuki Motorsport Danmark
DK
9
Marco Gersager
Dansk Rally Club
Opel Adam
DK
9
Sebastian Magnussen
Dansk Rally Club
Opel Adam Cup
DK
20
Per G Hansen
Karsten M Svensson
Slagelse Auto Sport
Hässleholms MK
Porsche 911 3,0 RS
K M Svensson Motorsport
DK
15
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
PL
2
Daniel Ekdahl
Kjell-Arne Ekdahl
Lunds AC
Lunds AC
Volvo 242
SE
2
Rikard Fors
Jörgen Nilsson
SMK Hörby
Volvo 940
AM Elteknik
SE
2
Rolf Arne Nilsson
Felicia Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
2
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
2
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
BMW 320
SE
4
Mats Andersson
Simon Andersson
Eslövs MK
Eslövs MK
Opel Adam R2
AM Elteknik
SE
4
Jonas Olsson
Hässleholms MK
Ford Puma KitCar
SE
4
Anders Palmquist
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
5
Tommy Andersson
Louise Svensson
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3
SE
5
Rolf Grybb
Elias Olbers/grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
5
Peter Holgersson
Emelie Svensson
Ryds MK
Ryds MK
Ford Escort MK II
MP5 Sweden AB
SE
5
Jörgen Johansson
Crister Mohlin
Linköpings MS
Linköpings MS
BMW Compact
SE
5
Anders Karlsson
Jan-Erik Jönsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
5
Mats Lundahl
Marie Eriksson
Svedala MK
Svedala MK
BMW M3
SE
5
Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Lunds AC
Lunds AC
Opel Ascona
SE
5
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Ford Escort
Team Jordvarme.se
SE
6
Sune Larsson
Elin Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi R 5
SE
6
Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
Ford Fiesta R5
SE
7
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
7
Fredrik Dehlin
Madeleine Ruud Nielsen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic
SE
7
Björn Hansson
Lyn Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Mazda 323 F
SE
7
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
7
Tommy Malm
Daniel Bengtsson
Lunds AC
Ford Focus
SE
7
Alexander Nilsson
SMK Örkelljunga
VW Golf 2
Www.nyafonstersyd.se
SE
8
Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Lunds AC
Sjöbo MK
Volvo 940
SE
8
Jonas Hansson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
Stefans Däckservice Hörby
SE
8
Erik Harrysson
Magnus Sigvardsson
Eslövs MK
SMK Hörby
Renault Megane RS
AM Elteknik
SE
8
Josefin Ingvarsson
Tilda Ekenstierna
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
8
Sven-Erik Nielsen
Jan Larsson
Dalby MK
Hyllinge MS
Volvo 940
SE
8
Alf Nilsson
Anneli Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo 242
SE
8
Henrik Rehn
Jonas Larsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
Rehn Motorsport
SE
8
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
10
Andreas Andersson
Fredrik Schultz
Kristianstad MK
Hässleholms MK
BMW Compact
SE
10
Ingvar Hansson
Magnus Persson
Lunds A C
Eslövs MK
BMW 325
SE
10
Uffe Jansson
Roland Persson
SMK Örkelljunga
SMK Helsingborg
Opel Kadett
SE
10
Ola Johansson
Leif Johansson
Hyllinge MS
Hyllinge MS
VW Golf 2
SE
10
Terese Lennartsson
Jan Lennartsson
Lunds AC
Lunds AC
Opel Kadett
SE
10
Michael Nyström
Jonas Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
Assistancekåren
SE
10
Thomas Wiberg
Annika Hansen Wiberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Sierra RS Cosworth
Tyringe Bildemontering AB
SE
10
Alfred Wigren
Viktor Andersson
Simrishamns MK
Höörs MK
BMW 325
Awimex International AB
SE
12
Ola Nilsson
Jack Andersson
Hässleholms MK
Tomelilla MK
VW Golf
SE
12
Tony Schäfer
Tommy Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
12
Jimmy Tykesson
Linda Nilsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
13
Patrik Ahlstedt
Sebastian Bergsten
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Volvo 240
V.vram Racing
SE
13
Kennie Frostensson
Tba
Olofströms MK
Volvo
SE
13
Anders Hasselgren
Andreas Hasselgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
Stefans Däckservice Hörby
SE
13
Sam Karlsson
Jacob Fransson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 244
SE
13
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
SE
15
Frida Andersson
Jörgen Jönsson
Eslövs MK
Hörby MK
Opel Kadett
AM Elteknik
SE
15
Andreas Berg
Amanda Berg
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325
SE
15
Patrik Cederberg
Johannes Åberg
Dals MK
Uddevalla KK
Ford Escort MK2
Team Jordvarme.se
SE
15
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
15
Torbjörn Karlsson
Mikael Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
15
Hans Perbjörs
Linnea Perbjörs
Lima MS
Lima MS
VW Golf MK3
SE
19
Sten Bondesson
Per Bondesson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona
MP5 Sweden AB
SE
20
Nisse Schön
Bengt Ronny Svensson
Tomellila MK
Tomellila MK
Mercedes 190E 2.3 16
SE
21
Nadja Fors
Einar Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
21
Sebastian Lindeborgh
Simon Axelsson
Älmhults MK
Älmhult MK
Volvo 242
SE
www.resultatservice.com