Anmälningslista

Anmälda till Rally: Anderslövsrallyt

24 mar 2018 - Trelleborgs MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-B-förare Grupp E 9
2 C-förare Grupp E 15
3 A-B-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 22
4 C-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 20
5 A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975 13
6 A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WD 7
7 A-B-C-förare: Max 74 2
8 A-B-C-förare: Grupp H Classic 5
9 A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 23
10 B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 13
11 C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 12
12 Debutanter 2
13 Ungdomsrally 8
30 Föråkare 4
Totalt 155

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
12
Paul Edvinstam
Ola Stenberg
Arlövs MC
Tomelilla MK
Saab 96
Team Graneborg
SE
4
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
SE
9
Ola Schönström
Andreas Nilsson
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
4
Alfredsson Christer
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
8
Karl-Erik Forsman
Vakant
Botkyrka MK
Opel Manta B
SE
4
Patrik Ahlstedt
Sebastian Bergsten
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Volvo 240
V.vram Racing
SE
1
Jonas Lindfors
Rasmus Forsman
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
VW Golf
Memo Industriplast Köping AB
SE
2
Stefan Olofsson
Jan Helgesson
Eslövs MK
Eslövs MK
VW Golf 2
SE
30
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 240
Svensson Motorsport
SE
5
Janne Blom
Stig Bergqvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo PV
SE
9
Martin Nilsson
Johan Svensson
Gotlands MF
Svedala MK
Volvo 240
Stefans Däckservice Hörby
SE
10
Jimmie Cederqvist
Gotlands MF BK
Ford Fiesta ST
SE
4
Jacob Fransson
Johan Fransson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 240
Team BBG
SE
11
Torbjörn Karlsson
Johanna Jansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
10
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
11
Magnus Grahn
Jörgen Andersson
Gränna MK
Höglandets MS
VW Golf
SE
10
Claes Gustafsson
Wilma Daag-Gustafsson
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 242
SE
9
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
2
Claes Örnskog
Patrik Holm
Gränna MK
Norrahammars MK
VW 2
SE
5
Johnny Andersson
Anette Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142
SE
1
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
11
Per Bondesson
Sten Bondesson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2 GTI
SE
8
Tomas Christiansen
Hanna Christiansen
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 242
SE
1
Nicklas Eriksson
Elin Adolfsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
2
Marcus Johansson
Carl Johansson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
4
Morgan Nillekvist
Leif Håkansson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
4
Markus Nilsson
Tilda Källström
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
4
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
6
Benny Damgaard
Torbjörn Ivarsson
Historisk Motorsport DK
Hässleholms MK
VW Golf GTI
DK
12
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 240
SE
11
Kenny Andersson
Marcus Truedsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 2
SE
9
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
5
Christer Carlsson
C G Wilke
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 122S
SE
1
Fredrik Dehlin
Madeleine Ruud Nielsen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic
SE
4
Jonas Gustavsson
Ulf Olsson
Hässleholms MK
MK Falcon
Volvo 240
SE
1
Josefin Ingvarsson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
3
Clint Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
5
Göte Karlsson
Stefan Johansson
Hässleholms MK
Laholms MK
Opel Ascona A
SE
1
Gustav Lindfors
Morgan Hansson
Hässleholms MK
Wäxjö MS
VW Golf
SE
8
Görgen Persson
Tomas Hallen
Hässleholms MK
Arlövs MK
Volvo 244
Team Tyringe Bildemontering
SE
30
Jens Persson
Timmy Olsson
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
9
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemontering AB
SE
2
Jonas Svensson
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf III
SE
2
Sebastian Dahl
Björn Johnsson
Hästveda FRC
Hässleholms MK
Toyota Corolla
Rallyshop Motorsport
SE
3
Martin Zettervall
Julius Harsten
Hästveda FRC
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
4
Hampus Ströbeck
Cajsa Andersson
Höörs MK
SMK Helsingborg
Volvo 940
SE
10
Jimmy Alvarsson
Marcus Widegren
Jönköpings MK
Volvo 940
SE
10
Robert Svensson
Tobias Evehag
Karlskrona AK
Volvo 240
SE
2
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
9
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Toyota Corolla
SE
11
Jan Kastenman
Josefine Gråberg
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
2
Håkan Larsson
Tobias Larsson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
10
Martin Olsson
Lasse Antikainen
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
10
Jörgen Hildingsson
Andreas Lexander
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
9
Johan Kastenman
Vakant
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
9
Hampus Larsson
Steffen Rosengren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
SE
1
Jocke Larsson
Christel Persson
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Toyota Corolla
SE
5
Fredrik Dalqvist
Edvin Dalqvist
Kullings MS
Prova På Licens
Ford Escort
SE
4
Viktor Edling
David Malmback
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
9
Lars Engström
Kurt Vilsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
4
Börje Johansson
Ingrid Johansson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
6
Rune Karlsson
Christer Nylén
Kullings MS
Killing MS
Volvo 240
SE
6
Magnus Lagerstam
Robin Bäckström
Kullings MS
Falköpings MK
Volvo 242
SE
3
Ingmar Lund
Christoffer Lund
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
3
Jan Wigertson
Åsa Wigertson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 850
SE
4
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
1
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
SE
11
Andreas Berg
Amanda Berg
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325
SE
10
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
2
Linus Hedström
Vakant
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
11
Gert Karlsson
Gustaf Thorebring
MK Brinkarna
Ydre MK
Volvo 940
Speedwriter Media & Motorsport
SE
4
Christopher Gustafson
Boo Hidsjö
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 940
SE
6
Sven-Åke Angerd
Niklas Johansson
Norrahammars MK
Anderstorps RC
Ford Escort RS1800
SE
9
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholm MK
Suzuki Swift Super 1600
SE
2
Kristoffer Pilebrand
Jani Sainio
Nybro AC
VW Golf
SE
10
Andreas S Sjöström
Kenny Sjöström
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
11
Kjell Stegefors
Örjan Lindberg
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
9
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
10
Henrik Thagesson
Molly Thorén
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 740
SE
7
Mikael Ring
K-G Eriksson
Nybro Rs
Älmhult MK
Volvo 142
SE
9
Johan Axelsson
Torbjörn Romedahl
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
13
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
6
Mats Karlsson
Roger Andersson
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 242
SE
2
Magnus Lundin
Carolina Stein
Nässjö MK
Nässjö MK
Opel Corsa
SE
5
Jens Andersson
Michael Örkner
Olofströms MK
Volvo 142
SE
4
Marcus Andersson
Mikael Andersson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 244
SE
5
Joakim Ekstrand
Morgan Möller
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 142
SE
11
Anders Frostensson
Kennie Frostensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Peugeot 306
SE
9
Hans Johansson
Alexander Harsten
Olofströms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
Nybe AB
SE
3
Jimmie Karlsson
Olofströms MK
Volvo 940
SE
5
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
8
Peter Holgersson
Emelie Svensson
Ryds MK
Ryds MK
Ford Escort MK II
SE
11
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
7
Per Larsson
Victor Svensson
Ryds MK
Ryds MK
Saab V4
SE
3
Kenth Lindkvist
Sven Ovesson
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
3
Rasmus Svensson
Ryds MK
Volvo 240
SE
3
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
5
Mats Törjesson
Almida Törjesson
Ryds MK
VW 1500 S
SE
3
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
5
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
4
Kristoffer Bengtsson
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
4
Andre' Olsson
Rasmus Glifberg
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
3
Andreas Persson
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
3
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
4
Tony Persson
Patrik Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
2
Jonas Molin
Daniel Molin
Skene MS
Skene MS
Ford Focus
SE
3
Kevin Andersson
Skillingaryds MK
Suzuki Swift
Autoexperten Butiken Eskilstuna
SE
2
Jennie Blansch
Joakim Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
SE
4
Veronica Blomquist
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
9
David Lindström
Jessica Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
11
Kim Petersson
Simon Molin
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
5
Nils Thelin
Magnus Thelin
Skillingaryds MK
Bmkuddevalla
VW 1302 RS
SE
3
Christer Westerdahl
Marie-Louise Westerdahl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
13
Nadja Fors
Einar Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
13
Maja Håkansson
Andreas Håkansson
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
13
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Thord Johansson
Emil Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Konditori Boulevard Kristianstad
SE
9
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
3
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
3
Ingemar Månsson
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
3
Simon Nilsson
Vakant
SMK Hörby
Volvo 240
SE
10
Tommy Nilsson
Peter Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
9
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
1
Magnus Sigvardsson
Mattias Persson
SMK Hörby
Svedala MK
VW Golf II
Larsson Rally
SE
8
Anders Sörensson
Sofia Sörensson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Manta
SE
3
Anders Östberg
Anna Svensson
SMK Hörby
Höörs MK
Volvo 240
SE
6
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
5
Per Eriksson
Anna Larsson
SMK Örkelljunga
Kristianstad MK
VW 1303
SE
10
Lars Lindberg
Annie Lindberg
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Ascona B
SE
13
Alexander Fogdeby
Marcus Fogdeby
Storfors MK
Storfors MK
Volvo 940
Ec Svenska
SE
9
Gustav Tillgren
Tba
Svedala MK
Honda Civic Typ R
SE
5
Lennart Karlsson
Kim Sevius
Säffle MC
Opel Ascona
SE
10
Johan Broman
Rickard Adelind
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Volvo 940
SE
9
Yngve Tjörnbo
Anders Tildemyr
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 940
SE
30
Tony Magnusson
Joakim Olsson
Tomelilla MK
Simrishamns MK
VW Golf
SE
30
Magnus Hägg
Kristian Lindberg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Subaru Impreza STI
SE
9
Bengt Carlsson
Andreas Aleryd
Vara MK
Vara MK
BMW 325
SE
4
Peter Dahlsund
Carina Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 244
SE
2
Anneli Johnzon
Ingemar Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
VW Golf 3
SE
13
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
3
Per-Ola Thörnberg
Elinor Thörnberg
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
3
Robin Thörnberg
Vakant
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
6
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
4
Kevin Athley
Lisa Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
2
Anders Hugosson
Vakant
Wäxjö MS
VW Golf 2
SE
13
Anton Johansson
Henrik Risberg
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
9
Janne Kristiansson
Dennis Johnsson
Wäxjö MS
Pr-Licens
Volvo 940
SE
11
Mattias Brindmark
Peter Måhagen
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Volvo 242
SE
13
Simon Axelsson
Sebastian Lindeborgh
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
2
Tim Hammarström
Ditte Hammarström
Älmhults MK
Älmhults MK
Renault Clio
SE
3
Markus Svensson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com