Anmälningslista

Anmälda till Rally: Semesterturen

8 jul 2017 - Södra Sunnerbos MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-B-förare Grupp E 5
2 C-förare Grupp E 14
3 A-B-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc. 14
4 C-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc. 20
5 A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975 5
6 A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WD 1
7 A-B-C-förare: Max 74 5
8 A-B-C-förare: Grupp H Classic 8
9 A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 16
10 B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 12
11 C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 11
12 Ungdomsrally 7
13 Debutant 0
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 2
Totalt 120

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
9
Birger Palm
Håkan Carlsson
Vaxholms MK
Vaxholms MK
Toyota Starlet
Assistancekåren
SE
30
Jimmie Cederqvist
Kent Cederqvist
Gotlands MF BK
Ford Fiesta ST
SE
12
Adrian Ring
Per-Åke Ring
Linköpings MS
SMK Valdemarsvik
Volvo 940
SE
2
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
3
Olof Andersson
Osby MK
Volvo 940
SE
10
Christoffer Gustafsson
Freddie Hallgren
Nässjö MK
Höglandets MS
BMW Compact
SE
8
Fredrik Karlsson
Anderstorps RC
Volvo 242
SE
4
Dennis Svensson
Fredrik Johansson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 244
SE
4
Agne Josefsson
Vakant
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
4
Patrik Tallåker
Anne Sjöberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
4
Kevin Andersson
Claes-Erik Eriksson
Skillingaryds MK
Kinds MK
Volvo 244
SE
3
Jesper Gunnarsson
Aron Gunnarsson
Södra Sunnerbo MK
Södra Sunnerbo MK
Volvo 940
SE
1
Robin Håkansson
Sissa Ericsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Astra
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
8
Lars Gillberg
Pierre Gurmark
Asarums MS
Volvo 244
SE
10
Henrik Thagesson
Molly Thorén
Nybro AC
Volvo 740
SE
3
Johan Axelsson
Markus Nilsson
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
11
Per-Arne Axelsson
Emil Ohlsson
Gullabo RC
Karlskrona AK
BMW E30
SE
11
Anders Frostensson
Vakant
Olofströms MK
Peugeot 306
SE
9
Johan Green
Emelie Svensson
Hässlaholms MK
Ryds MK
Toyota Corolla
SE
2
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
VW Golf
SE
1
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Hejdu Hejdu Racing
SE
11
Gert Karlsson
Vakant
MK Brinkarna
Volvo 940
SE
10
Johan Bengtsson
Robin Bayley-P
Älmhults MK
Grimslövs MS
Volvo 242
Team Nybe
SE
9
Håkan Ståhl
Peter Ståhl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Peugeot 206
SE
8
Tomas Christiansen
Hanna Christiansen
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 242
SE
2
Jonas Andersson
Markus Hansson
Gullabo RC
Gullabo RC
Saab 99
SE
5
Jens Andersson
Roger Myhre
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 142
SE
9
Hans Johansson
Joacim Bengtsson
Olofströms MK
Volvo 240
Team Nybe
SE
3
Alfred Wigren
Vakant
Simrishamns MK
Volvo 740
Awimex International AB
SE
9
Lars Engström
Kurt Vilsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
7
Magnus Friman
Anna-Lena Julås
Team Skogsåkarna
Team Skogsåkarna
Volvo 142
Dekaltrim.se
SE
7
Mikael Ring
K-E Eriksson
Nybro Rs
Älmhult MK
Volvo 142
SE
9
Janne Kristiansson
Jimmi Svensson
Wäxjö MS
Anderstorp RC
Volvo 940
SE
3
Johan Haak
Malin Hall
Osby MK
Volvo 240
SE
3
Leif Axelsson
Peter Augustinsson
S:a Sunnerbos MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
10
Claes Gustafsson
Wilma Daag-Gustafsson
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 242
SE
2
Linus Hedström
Robin Liljegren
MK Brinkarna
Karlskrona AK
Volvo 740
SE
9
Alexander Axelsson
Vakant Vakant
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Assistancekåren
SE
4
Robin Thörnberg
Vakant
Vetlanda RRC
Volvo 240
SE
10
Håkan Olsson
Vakant
Asarums MS
Volvo 940
SE
3
Peo Kindgren
Tommy Åstrand
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Volvo 940
Klädhuset I Falerum
SE
9
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
12
Anton Johansson
Henrik Risberg
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
4
Mikael Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
3
David Pettersson
Emelie Svensson
Asarums MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
12
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Audi 80
SE
11
Magnus Grahn
Vakant
Gränna MK
Opel Astra
SE
5
Hannu Saikanmäki
Emma Saikanmäki
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
7
Per-Ola Berg
Måns Gad
Lessebo MK
Lessebo MK
Volvo 142
SE
4
Alfredsson Christer
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
11
Per Bondesson
Sten Bondesson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2 GTI
SE
2
Oliver Lennartsson
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
9
Conny Svensson
Andreas Berg
Hässleholms MK
SMK Hörby
Volvo 240
SE
4
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
E.k Motorsport
SE
8
Jan Adolfsson
Linus Adolfsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
SE
2
Ola Bergqvist
David Bergqvist
Wäxjö MS
Wäxjö MS
VW Golf
Team Carpart1
SE
30
Mikael Andersson
Marcus Andersson
Ryds MK
Olofströma MK
Volvo 242
SE
4
Morgan Nillekvist
Leif Håkansson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
12
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
3
Martin Zettervall
Hanna Zettervall
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
2
Anneli Johnzon
Ingemar Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
VW Golf 3
SE
3
Anders Östberg
Anders Lundahl
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 240
SE
9
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 940
Team Kåce Bilservice
SE
2
Gustav Lindfors
Hässleholms MK
VW Golf
SE
6
Svante Arthursson
Anders Fransson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
9
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholm MK
VW Golf MK3 Kit-Car
SE
5
Nils Thelin
Thomas Thelin
Skillingaryds MK
BMK Uddevalla
VW 1302S
SE
11
Jörgen Hildingsson
Martin Nilsson
Kristianstad MK
Simrishamns MK
Volvo 242
SE
10
Dan Skärin
Christer Skärin
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
2
Håkan Larsson
Tobias Larsson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
4
Markus Nilsson
Tilda Källström
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
7
Tomas Wenersson
Hans Peter Picher
Ssmk
Ssmk
Opel Ascona A
SE
12
Simon Axelsson
Stefan Axelsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
2
Claes Örnskog
Vakant
Gränna MK
VW 2
SE
4
Åke Ingemansson
Mikael Ingemansson
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Volvo 240
SE
9
Johan Kastenman
Vakant
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
1
Andreas Lexander
Martin Olsson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Ford Focus
SE
1
Lars Svensson
Jonas Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
4
Sofie Svensson
Britt-Marie Svensson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940 Voc
SE
5
Rune Nilsson
Elias Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona A
SE
4
Jonas Gustavsson
Ulf Olsson
Hässleholms MK
MK Falcon
Volvo 240
SE
9
Mikael Andersson
Jenny Eriksson
Södra Sunnerbo MK
Södra Sunnerbo MK
Volvo 940
SE
12
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Rallyshop Motorsport
SE
7
Per Larsson
Victor Svensson
Ryds MK
Ryds MK
Saab V4
SE
10
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
SMK Hörby
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
4
Rasmus Berggren
Robert Buhre
Tomelilla MK
Tomelilla MK
Volvo 240
Buhres Motorsport
SE
9
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Rasmus Svensson
Joakim Karlsson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
10
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
4
Veronica Blomquist
Sverker Andersson
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
12
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 240
SE
4
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
4
Björn Strid
Henry Strid
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
1
Boo Hugoson
Wäxjö MS
VW Golf
SE
8
Björn Borgqvist
Daniel Borgqvist
Olofströms MK
Olofströms MK
BMW 325
SE
11
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Ryds MK
BMW 325
SE
10
Robert Svensson
Tobias Evehag
Karlskrona AK
Volvo 240
SE
2
Marcus Johansson
Carl Johansson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
9
David Lindström
Jessica Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
3
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
4
Hampus Ströbeck
Tobjörn Ströbeck
Höörs MK
Höörs MK
Volvo 940
SE
11
Berndt Holgersson
Lars Karlsson
Ljungby MK
Wäxjö MS
Opel Ascona B
SE
10
Jimmy Möllerström
Annie Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
10
Willy Ingemansson
Jonny Carlsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
4
Adam Håkansson
Dennis Kullberg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
3
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
10
Lars Johnsson
Rebecca Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Wv Golf
SE
2
Kristoffer Pilebrand
Robin Davidsson
Nybro AC
Nybro AC
VW Golf
SE
8
K Boalt Johnsson
Anne Moilanen
Osby MK
Volvo 240
SE
2
Paul Johnsson
Jan Brode´n
Hässleholms MK
Hästveda FRC
VW Golf
SE
5
Göte Karlsson
Stefan Johansson
Hässleholms MK
Laholms MK
Opel Ascona A
SE
11
Leif Carlsson
Claes-Göran Persson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Toyota Corolla
SE
2
Patric Sundström
Tim Hammarström
Göteborgs MF
Älmhults MK
VW Golf 2 GT
SE
8
Görgen Persson
Josefin Ingvarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 244
Team Tyringe Bildemontering
SE
11
Robert Goude
Carl Nilsson
Asarums MS
Asarums MS
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
9
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
3
Michael Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
8
Per-Ivar Pi Hellberg
Jennie Knorrin
Osby MK
Osby MK
Toyota Corolla GT-I
SE
11
Kjell Stegefors
Örjan Lindberg
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
3
Markus Svensson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com

Meny

Semesterturen

8 jul 2017 - Södra Sunnerbos MK