Anmälningslista

Anmälda till Rally SSM: Dackefejden

8 jun 2024 - Wäxjö MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 4 WD - R5, WRC, Nat Spec 4WD, Nat 4WD samt Appendix K 4WD 7
2 Trimmat 2WD, Rally 4, Appendix K 2WD (från75) 20
3 R2, Grupp N ner till 1400cc 1
4 Standard - VOC Mekonomen Rally, Grupp F, Grupp E och Grupp N 0-1400 17
5 Ungdomsrally 2
6 Debutanter 0
Totalt 47

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Robin Adolfsson
Nicklas Jidflo
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Skoda Fabia
Tisse Racing
SE
1
Johannes Fraas
Steinar Bakkland
Frederiksborg Amts Mk/a
Hässleholms MK
Subaru Impreza
DK
1
Mick Fraas
Ronni Bengtson
Frederiksborg Amts Mk/a
Frederiksborg Amts Mk/a
Subaru Impreza
DK
1
Christer Hedlund
Johan Johansson
Lycksele MK
SMK Valdemarsvik
VW Polo GTI R5
GK Door Team Sweden
SE
1
Nils Jensen
Haninge MK
Citroën C3
SE
1
Mattis Olsson
Jesper Johansson
Älmhults MK
Ryds MK
Ford Fiesta R5
SE
1
Tomas Söderberg
Nicklas Edwardsson
Falkenberg MK
Skoda Fabia
SE
2
Alexander Alexandersson
Emil Pettersson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 940
Flugenäs Racing
SE
2
Andreas Axelsson
Timmy Berntsson
Grimslövs MS
Wäxjö MS
VW Golf III
SE
2
Pontus Berglund
Dennis Kullberg
SMK Hörby
Asarums MS
Volvo 940
SE
2
Daniel Brorson
Kevin Athley
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
SE
2
Emil Friman
Tom Törngren
Vetlanda RRC
Gränna MK
Toyota Corolla
SE
2
Johan Green
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
2
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
2
Jerry Gustafsson
Leif Gustafsson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
2
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 Rally4
SE
2
Thomas Hansson
Ida Lidebjer Granberg
Munkfors MC
Asarum MS
Volvo 940
SE
2
Peter Jakobsson
Vakant
Vimmerby MS
Ford Sierra
SE
2
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholms MK
VW Golf MK4
SE
2
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
2
Peter Lood
Mikael Sääf
Kalmar MK
Team Skogsåkarna
Opel Ascona B
SE
2
Per Löfqvist
Jonas Andersson
Kinds MK
Kinds MK
Volvo 240
SE
2
Kalle Nyström
Marcus Wilander
Kalmar Sportvagnsklubb
Jungnerligans RC
Volvo 242
SE
2
Håkan Rönnebring
Anette Pettersson
Karlskrona AK
Gullabo RC
BMW Compact M3
SE
2
Henrik Sjöberg
Anders Sjöberg
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
2
Emrik Smedberg
Emil Devell
Wäxjö MS
SMK Nyköping
Citroën DS3 R3 Max
DRIVE VXO Motorsport
SE
2
Arvid Tobiazon
Stina Esaiasson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 242
SE
3
Andreas Andersson
Tommy Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic Type-R
SE
4
Magnus Bengtsson
Håkan Pettersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
4
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Älmhults MK
Älmhult MK
Volvo 740
SE
4
Albin Esaiasson
Mattis Lundström
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
4
Anton Johansson
Maja Bengtsson
Wäxjö MS
Älmhults MK
BMW 320I
SE
4
Rasmus Johansson
Hannes Håkansson
Karlskrona AK
Asarums MS
Volvo 740
SE
4
Vincent Johansson
Henrik Söderqvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
4
Janne Kristiansson
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
4
Lars Langwagen
Mathias Sellberg
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf V5
SE
4
Robin Liljegren
Nathalie Nilsson
Karlskrona AK
Älmhults MK
Volvo 240
Team Skåab
SE
4
Oskar Mortensen
Aron Gunnarsson
Älmhult MK
Älmhult MK
Volvo 940
Team Björns autoservice
SE
4
Jim Nilsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
4
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Grp F
Polykemi AB
SE
4
Moltas Olofsson
Tilda Arnesson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
4
Hjalmar Petersson
Stefan Petersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
4
Maya Ragntoft
Ebba Larsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 240
SE
4
Markus Svensson
Havanna Forsell
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940 F
Team Route 23
SE
4
Robin Thörnberg
Elinor Thörnberg
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 240
SE
5
Emil Karlsson
Patrik Berglund
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 940
SE
5
Eddie Ramírez Eriksson
Agustin Ramírez Acosta
Nässjö MK
Nässjö MK
VW Polo
SE
www.resultatservice.com