Anmälningslista

Anmälda till Rally: Stålsvängen

24 aug 2019 - Sandvikens MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förarare Klass 1 4WD 3
2 B-Förarare Klass 1 4WD 1
3 C-Förarare Klass 1 4WD 0
4 A-Förare Klass 2 2WD 17
5 B-Förare klass 2 2WD 14
6 C-Förare klass 2 2WD 10
7 A-förare Klass 3 Grupp F 0
8 B-förare Klass 3 Grupp F 2
9 C-förare Klass 3 Grupp F 6
10 A-förare Klass 3 Grupp E 1
11 B-förare Klass 3 Grupp E 4
12 C-förare Klass 3 Grupp E 3
13 Klass 5 Appendix K (2WD) samt Grupp H t.o.m -74 8
14 Ungdomsrally 3
15 Debutanter 3
30 Föråkare. Godkänd av arrangören för anmälan. 5
Totalt 80

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Jari Liiten
Mikael Kjellgren
Sandvikens MK
Hjo MK
Mitsubishi EVO
SE
1
Göran Lindström
Kjell Andersson
Huddinge MK
Huddinge MK
Mitsubishi Lancer
Högdalens Bil & Skadecenter AB
SE
1
Johan Wesslen
Fredrik Wesslén
Films MK
Örsundsbro MK
Mazda 323
SE
2
Martin Holmgren
Lina Holmgren
Films MK
Films MK
Mitsubishi EVO7
SE
4
Roine Björk
Erik Davidsson
Rasbo MK
Almunge MK
VW Golf
SE
4
Erik Brodin
Henrik Olsson
Sandvikens MK
Hedesunda MK
Volvo 940
SE
4
Anders Bäfve
Susanne Andersson
Rasbo MK
Rasbo MK
Volvo 240
SE
4
Benjamin From
Anders Liljedahl
Järbo MK
Sandviken MK
Opel Ascona
SE
4
Per Grubb
Fredrik Söderlund
Fagersta MK
Härnösands MK
BMW 325
SE
4
Lasse Israelsson
Per Wiksten
Vansbro MK
MK Ratten
Ford Escort MK2
SE
4
Tobias Johansson
Roine Andersson
Films MK
Films MK
Volvo 242
SE
4
Mats Larsson
Mikael Johansson
Fagersta MK
Fagersta MK
Toyota Corolla
SE
4
Eddie Lundqvist
Olle Erixon
Sandvikens MK
Katrineholms MK
Peugeot 208 R2
SE
4
Christer Nilsson
Kristian Brandvold
Sandvikens MK
Opel Ascona
SE
4
Kim Nilsson
Lars-Olof Persson
Skutskärs MS
Järbo MK
VW Golf III
SE
4
Magnus Olsson
Mattias Henriksson
Järbo MK
Järbo MK
Volvo 240
SE
4
Tomas Lången Pettersson
Thomas Korten Nilsson
Gangärde RRC
NMS Boden
Ford Escort MK2
Tractive AB
SE
4
Oskar Sundell
Joacim Söderqvist
Sandviken MK
AMF Årsunda
BMW Compact
SE
4
Magnus Wallén
Andreas Olsson
Vallentuna MK
Rasbo MK
Nissan Sunny
SE
4
Erik Wallin
Jan Ramsell
Almunge MK
Almunge MK
Volvo 940
SE
4
Anders Wänn
Monica Israelsson
Borlänge MK
Borlänge MK
Ford Fiesta ST
SE
5
Niklas Albinsson
Kjell Hellqvist
Fredriksbergs MK
Fredriksbergs MK
VW Golf
SE
5
Magnus Berlin
Kristofer Sveijer
Örsundsbro MK
Rasbo MK
Volvo 242
SE
5
Andreas Engberg
Christian Holmudd
Skutskärs MS
MK Team Westom
Renault Clio Sport
www.ladbilsfabriken.se
SE
5
Jan-Åke Hamreus
Lars Gustafsson
Hofors MS
Hofors MS
Vauxhall Astra KitCar
SE
5
Morgan Hedqvist
Mikael Aho
Hedesunda MK
Sandvikens MK
Opel Manta B 2.4
SE
5
Stefan Hägglöf
Mikael Pettersson
SMK Gävle
Järbo MK
VW Golf III
SE
5
Jon Johansson
Anette Johansson
Idkerbergets MK
Idkerbergets MK
Volvo 940
SE
5
Robert Johansson
Michaela Persson
Hofors MS
Hofors MS
Volvo 240
SE
5
Wille Lennartsson
Erika Lindgren
Mkspeed
Haninge MK
Volvo 242
Stavboms Motor AB
SE
5
Calle Lind
Emil Bergkvist
Hofors MS
Hofors MS
Opel Ascona B
SE
5
Kjell Mattssson
Jan Fredriksson
Östhammars MK
MK Rimo
Peugeot R6
SE
5
Peter Reiman
Daniel Westlund
Films MK
Almunge MK
Volvo 940
SE
5
Tomas Svärd
Erik Svärd
Östhammars MK
Östhammars MK
Volvo 242
SE
5
Claes Åström
Filip Larsson
Rasbo MK
Rasbo MK
Volvo 940
SE
6
Adam Backström
Lars-Erik Kronberg
Ludvika MS
Ludvika MS
Volvo PV 544
SE
6
Daniel Bennerstam
Mälaröarnas MK
Renault Clio
SE
6
Rikard Berglund
Joakim Gevert
SMK Gävle
Frykdalens MK
Volvo 242
SE
6
Mikael Coyet
Filip Coyet
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Opel Ascona B
SE
6
Patrik Greis
Tony Greis
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Opel Manta B
SE
6
Berntarne Högberg
Daniel Markus
Hofors MS
Opel Ascona B
SE
6
Niclas Johansson
Tomas Åsberg
Hofors MS
Gestrike RT
Opel Ascona
SE
6
Robin Jonsson
Tom Hillberg
Järbo MK
Järbo MK
Volvo 240
SE
6
Alexander Nordqvist
André Nordqvist
Gestrike RT
Gestrike RT
Saab 9-3T
SE
6
Peter Westerberg
Kent Ehn
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Opel Ascona B
SE
8
Kent Nilsson
Leif Svensson
Almunge MK
Almunge MK
Volvo 244
SE
8
Johan Wikström
Göran Wallin
Skutskärs MS
Skutskärs MS
Volvo 244
SE
9
Roger Andersson
Christer Åkerman
Films MK
Films MK
Volvo 940
SE
9
Tommy Carlsson
Linus Larsson
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Volvo 242
SE
9
Robin Dahlqvist
Niklas Björklund
Sandviken MK
Sandviken MK
VW Golf
SE
9
Michael Hedberg Nylin
Patrik Herou
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Suzuki Swift MK1
SE
9
Urban Jonsson
Brittmarie Jonsson
Borlänge MK
Borlänge MK
Volvo S70
SE
9
Marcus Persson
Erica Oscarsson
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Volvo 240
SE
10
Andreas Johansson Hovind
Anders Johansson
Enköpings MK
VW Golf 4
SE
11
Fredrik Jansson
Felicia Grundtman
Hofors MS
Kolsva MS
Saab 9000
SE
11
Andreas Prepula
Jari Mattus
Småbacka MK
Småbacka MK
VW Golf 2
TMP Entreprenad AB
SE
11
Ida Törnhult
Gestrike RT
Toyota Corolla
Sundgrens Åkeri AB
SE
11
Fredrik Wistedt
Johannes Eliasson
Skutskärs MS
Skutskärs MS
Volvo 940
SE
12
Jonas Byrevik
Erik Floren
Films MK
Rasbo MK
Volvo 240
SE
12
Mathias Pettersson
Oscar Dandanelle
Sandvikens MK
Sandvikens MK
VW Golf MK2
SE
12
Jimmie Åhlén
Martin Jigler
Enköpings MK
Enköpings MK
Saab 9000
SE
13
Stefan Andersson
Monica Källberg
Almunge MK
Almunge MK
Ford Escort
A.R.C MOTORSPORT
SE
13
Ola Axelsson
Curt Lundmark
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 240
AXELSSONS TURISTTRAFIK AB
SE
13
Peo Berglund
Madelene Ljung
Sandvikens MK
Hofors MS
VW 1302S
SE
13
Dick Larsson
Jessica Larsson
Rasbo MK
Rasbo MK
Volvo 240
SE
13
Stefan Norberg
Vakant
SMK Hedemora
Volvo 142
SE
13
Lars Wikman
Vakant Vakant
Sandvikens MK
Ford Escort RS1800
WRT Motorsport
SE
13
Jan Åhlander
Anders Lind
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
0
SE
13
Thord Östlund
Daniel Norling
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
ÖSTLUND HEDESUNDA BIL AB
SE
14
Arvid Larspers
Jan-Henrik Larspers
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
SE
14
Sixten Westman
Per Westman
Almunge MK
Almunge MK
VW Polo
SE
14
Oskar Wiklander
Stefan Andersson
Woxnadalens MK
Woxnadalens MK
Suzuki Swift GTI MK1
Team Lindbergs Edsbyn
SE
15
Fredrik Höglund
Kristoffer Strid
Sandvikens MK
Sandvikens MK
VW Golf
SE
15
Niklas Pettersson
Pelle Pettersson
Hofors MS
Hofors MS

SE
15
Jonatan Sund
Johan Uppman
Club Tierp Motorpark
Skutskärs MS
Volvo 240
SE
30
Anders Bohjort
Rolf Wallberg
Sandvikens MK
Skutskärs Må
Opel Ascona B
SE
30
Mattias Engvall
Robin Wallberg
Sandvikens MK
Skutskärs MS
VW Golf MK3 GTI 16V
SE
30
Bo Lundkvist
Bo Wiberg
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Volvo Amazon
SE
30
Pelle Palmqvist
SMK Gävle
Ford Escort
SE
30
Kenth Östlund
Hedesunda MK

SE
www.resultatservice.com