Anmälningslista

Anmälda till Rally: Midsommardansen

18 maj 2019 - Ljungby MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutant 0
2 Ungdom 4
3 A-förare VOC Mekonomen Rally, Sverigeserien 8
4 A-förare R1B, Gr F övriga, Gr N 1401<1600 1
5 B-förare VOC Mekonomen Rally, Sverigeserien 8
6 B-förare R1B, Gr F övriga, Gr N 1401<1600 5
7 C-förare VOC Mekonomen Rally, Sverigeserien 10
8 C-förare R1B, Gr F övriga, Gr N 1401<1600) 2
9 A förare R4/R5(4wd) 10
10 A-förare R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat special 2wd) 19
11 A-förare R1A, Gr E, Gr N<1400 0
12 A-B-C förare Appendix K (till 1990 års modell) BARA 2WD 2
13 B förare R4/R5(4wd) 0
14 B-förare R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat special 2wd) 9
15 B-förare R1A, Gr E, Gr N<1400 9
16 C förare R4/R5(4wd) 1
17 C-förare R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat special 2wd) 2
18 C-förare R1A, Gr E, Gr N<1400 9
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan. 0
Totalt 99

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Emil Friman
Jörgen Samuelsson
Vetlanda RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
2
Marcus Persson
Mikael Persson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 940
Bilfocus Motorsport
SE
2
Isak Vikman
Pekka Vikman
Nora MK
Nora MK
Volvo 940
SE
2
Oscar Östlund
Anders Östlund
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
3
Rickard Gustafsson
Lucas Karlsson
SMK Södermanland
Gnesta MK
Volvo 940Voc
SE
3
Tobias Isaksson
Linus Isaksson
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
Ems Finnerödja AB
SE
3
Gustav Johansson
Andreas Persson
Fryksdalens MK
Likenäs MK
Volvo 940
SE
3
Kristoffer Karlsson
Albin Timell
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 940
SE
3
Thomas Karlsson
Emil Karlsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 940
Team Augustinssons Måleri
SE
3
Joakim Larsson
Anders Isaksson
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 740
EMS Finnerödja AB
SE
3
Mikael Lönnström
Jürgen Schramme
Nora MK
SMK Linde
Volvo 940
SE
3
Ingvar Nilsson
Reine Bergström
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 940
SE
4
Bo Fransson
Erik Telehagen
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
5
Kevin Andersson
Viktor Zettergren
Skillingaryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
5
Hans Bergman
Philip Bergman
Degerfors RC
Degerfors RC
Volvo 944
SE
5
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
5
Oscar Janson
Matilda Widén
SMK Eda
Östmarks MFF
Volvo 940
SE
5
Jimmie Karlsson
Nellie Svensson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
5
Magnus Lindqvist
Sara Ridde
Laxå MK
Forshaga MC
Volvo 940
SE
5
Dennis Persson
Fredrik Rudmalm
Laxå MK
Laxå MK
Volvo 940
SE
5
Magnus Westman
Michael Andersson
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Volvo 940 Voc
SE
6
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
6
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
6
Kenth Lindkvist
Sven Ovesson
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
6
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
6
Markus Svensson
Joakm Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940 F
SE
7
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
7
Robin Bäckström
Johnny Bäckström
Falköpings MK
Kullings MS
Volvo 240
SE
7
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
7
Christoffer Ivarsson
Björn Johansson
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
7
Ingvar Ivarsson
Per Anders Persson
Säffle MC
Säffle MC
Volvo 940
SE
7
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
7
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
7
Joel Norqvist
Christoffer Nilsson
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 244
Dalek Lås o Larm AB
SE
7
Tobias Pettersson Nordwall
Peter Nordwall
Cristinehamns MK
Cristinehamns MK
Volvo 244
SE
7
Filip Rosendahl
Mikael Rosendahl
Toarps MK
Toarps MK
Volvo 940
CFR Rallyteam
SE
8
Peter Dahlsund
Carina Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 940
SE
8
Sofie Svensson
Thomas Gustafsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940 Voc
SE
9
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
9
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
9
Stig Andervang
Robin Eriksson
MK Rimo
SMK Valdemarsvik
Mitsubishi EVO
SE
9
Jan Eriksson
Jan Bemmann
Dsk - Deutscher Sportfahr
Dsk - Deutscher Sportfahr
Subaru Impreza WRX STI
DSK e.v "Ja zum Motorsport"
DE
9
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
9
Åke Kjellgren
Tobias Pettersson
Gränna MK
Gränna MK
Mitsubishi EVO 7
SE
9
Sune Larsson
Magnus Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Mitsubishi R5
SE
9
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
9
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Ford Fiesta R5
SE
9
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
10
Mikael Andersson
Michael Exenberger
Södra Sunnerbo MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
10
Pontus Berglund
SMK Hörby
Volvo 940
SE
10
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
10
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
10
Christian Fors
Henrik Jansson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
SE
10
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
10
Robert Karlsson
Mats Jönsjö
Ljungby MK
Kristianstad MK
VW Golf 3 Kit Car
SE
10
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
10
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholms MK
Suzuki Swift S1600
SE
10
Janne Kristiansson
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
10
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
10
Hampus Larsson
Danny Holgersson
Kristianstads MK
Ryds MK
Honda Civic
LarssonRally
SE
10
Henrik Lennartsson
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Assistancekåren
SE
10
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
BMW M3
SE
10
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
10
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
10
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemont AB
SE
10
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
10
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
12
Thomas Kristiansson
Per-Anders Eklund
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
12
Thommy Lundgren
Daniel Andersson
Kullings MS
Kullings MS
Saab 96 V4
Loo Rally Team
SE
14
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Golf 3
Larssons Plåtslageri
SE
14
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslövs MS
Älmhults MK
VW Golf III KitCar
SE
14
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
14
Tim Hammarström
Ditte Hammarström
Älmhults MK
Älmhults MK
Ford Fiesta ST
SE
14
Victor Hansen
Victor Johansson
SMK Hörby
Ryds MK
Peugeot 208 R2
SE
14
Lukas Hägg
Jonathan Johansson
Trelleborgs MK
Grimslövs MS
Ford Fiesta R2
SE
14
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
Team Ronetts Bygg
SE
14
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Ford Fiesta R2
Lörd Motorsport
SE
14
Tommy Nilsson
Peter Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
15
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Suzuki Swift GTI MK2
SE
15
Sebastian Dahl
Victor Svensson
Hästveda FRC
Ryds MK
Toyota Corolla
SE
15
Josefin Ingvarsson
Felicia Andersson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
15
Gustav Lindfors
Morgan Hansson
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Honda Civic
SE
15
Jonas Molin
Daniel Molin
Skene MS
Skene MS
Toyota Corolla
SE
15
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
scandiumbil.com Fina Transportbilar
SE
15
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
15
Lars Svensson
Jonas Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
15
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
16
Alexander Engwall
Anders Engwall
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Skoda Octavia
SE
17
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
17
Adam Håkansson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
18
Jim Andersson
Emelie Johansson
Norrahammars MK
Norrahammars MK
Volvo 944
SE
18
Kjell Andersson
Tobias Andersson
SMK Hörby
Tomelilla MK
Opel Ascona B
SE
18
Martin Bysén
Linus Johansson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 744
SE
18
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
18
Lucas Ljungbäck
Daniel Bolsgård
Hässleholms MK
Skillingaryds MK
Volvo 740
SE
18
Jakob Sandberg
Sofie Elfver
Norrahammars MK
Gränna MK
VW Golf
SE
18
Jimmy Tykesson
Linda Nilsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
18
Simon Wernersson
Hans-Peter Picher
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra F
SE
18
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Mercedes C180
SE
www.resultatservice.com