Anmälningslista

Anmälda till Rally: Anderslövsrallyt

13 apr 2019 - Trelleborgs MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-B-förare Grupp E 5
2 C-förare Grupp E 12
3 A-B-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 11
4 C-förare: Grupp F, 1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc 15
5 A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975 8
6 A-B-C-förare: Appendix K. 1976?1990, Ej 4WD 4
7 A-B-C-förare: Max 74 2
8 A-B-C-förare: Grupp H Classic 4
9 A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 17
10 B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 13
11 C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special 6
12 Debutanter 1
13 Ungdomsrally. Poängberäkning som övriga klasser. 7
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 3
Totalt 108

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Sebastian Dahl
Victor Svensson
Hästveda FRC
Ryds MK
Toyota Corolla
SE
1
Kurt Ekelund
Daniel Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
1
Linus Hedström
Simon Liljekvist
MK Brinkarna
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
1
Jonas Lindfors
Pierre Carlsson
Eskilstuna MK
Åtvidabergs MK
VW Golf
Memo Industriplast AB
SE
1
Tommy Malm
Daniel Bengtsson
Lunds AC
Lunds AC
Ford Focus
SE
2
Jim Andersson
Vakant
Norrahammars MK
Volvo 944
SE
2
Per-Arne Axelsson
Nicklas Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
SE
2
Pier Gustavsson
Johan Gustavsson
Häsleholms MK
Häsleholms MK
Volvo 744
SE
2
Anders Hugosson
Joakim Gustafsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
VW Golf 2
SE
2
Marcus Johansson
Anna Larsson
Gullabo RC
Kristianstad MK
VW Golf
SE
2
Johannes Ljungbäck
Marcus Gadd
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 3
SE
2
Patrik Lund
Jonas Frejd
Målilla MK BK
Vimmerby MS
Saab 900
SE
2
Mattias Nilsson
Robbin Liljegren
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mazda 323
SE
2
Viktor Nilsson
Helén Nilsson
Tjust MK
Tjust MK
VW New Beetle
SE
2
Thomas Olofsson
Juha Haukilahti
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
2
Jakob Sandberg
Daniel Almgren
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf
SE
2
Jimmy Tykesson
Linda Nilsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
3
Einar Fors
Nadja Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
SE
3
Jacob Fransson
Johan Fransson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 240
SE
3
Christian Gustafsson
Sophie Lundqvist
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
Åsa-nisses vebo trim
SE
3
Victor Johansson
Victor Hansen
Ryds MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
3
Thomas Karlsson
Emil Karlsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 940
SE
3
Kenth Lindkvist
Sven Ovesson
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
3
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
3
Andreas Persson
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
3
Fredrik Persson
Hilde Olsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
3
Arvid Tobiazon
Simon Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
3
Anders Östberg
Anna M Svensson
SMK Hörby
Höörs MK
Volvo 240
SE
4
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
4
Timmie Andersson
Vakant
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 244
SE
4
Kevin Athley
Magnus Carlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
SE
4
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
4
Kennie Frostensson
Agnes Frostensson
Olofströms MK
Volvo
SE
4
Tommy Gullberg
Valentin Mårtensson
Dalby MK
Dalby MK
Volvo 242
SE
4
Jonas Gustavsson
Ulf Olsson
Hässleholms MK
MK Falcon
Volvo 240
SE
4
Linus Johansson
Rasmus Svensson
Ryds MK
Volvo 240
SE
4
Agne Josefsson
Kjell Gustavsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Golf GTI 16V
SE
4
Markus Nilsson
Danne Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240 Voc
SE
4
Andre' Olsson
Tba
Simrishamns MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
4
Hampus Wallin
Elinor Thörnberg
Vetlanda Rally & Racing K
Vetlanda Rally & Racing K
Volvo 940
Wallin Motorsport
SE
4
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
4
Daniel Wärnlund
Erik Ohlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
SE
4
Viktor Zettergren
Helen Zettergren
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
5
Johnny Andersson
Anette Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 142
SE
5
Janne Blom
Stig Bergqvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo PV
SE
5
Per Eriksson
Per Rosendahl
SMK Örkelljunga
Rhk
VW 1303
SE
5
Urban Farbäck
Göran Söderström
SMK Eksjö
Ryds MK
Opel Kadett GTE
SE
5
Jonas Nelson
Anders Holm
Silverdalens MSK
Grimslöv MS
Opel Ascona A
SE
5
Rune Nilsson
Stefan Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona A
SE
5
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
5
Urban Westerström
Mattias Didrik
Eksjö FRC
Eksjö FRC
Volvo 164
SE
6
Rune Karlsson
Christer Nylén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
6
Tommy Karlsson
Urban Bohlin
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Saab 99 EMS 16V
SE
6
Morgan Olsson
Björn Jacobsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Volvo 242
SE
6
Peter Strid
Ulf Lind
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Manta 400
SE
7
Paul Edvinstam
Ola Stenberg
Arlövs MC
Arlöv MC
Saab 96
Team Graneborg
SE
7
Bengt Glemander
Per Forsberg
Tmk
Kak/s
Volvo 940
SE
8
Tomas Christiansen
Hanna Christiansen
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 242
SE
8
Karl-Erik Forsman
Emma Lindström
Botkyrka MK
Skillingaryds MK
Opel Manta B
Plombo Motor
SE
8
Görgen Persson
Tomas Hallen
Hässleholms MK
Arlövs MS
Volvo 244
Team Tyringe Bildemontering
SE
8
Andreas Sundh Sjöström
Kenny Sjöström
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
9
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
9
Pontus Berglund
Emily Åström
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Bengt-Inge Blom
Tommy Blom
Offerdal MK
Finspångs MS
BMW 325
SE
9
Markus Börjesson
Björn Ekenved
Älvbygdens MK
Göteborgs MF
Volvo
SE
9
Lars Engström
Kurt Vilsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
9
Johannes Fraas
Christian Zingenberg
Fama
Volvo 940
DK
9
Mick Fraas
Ronni Bengtson
Fama
Fama
Volvo 940
DK
9
Magnus Johansson
Andreas Johansson
Östgöta BSF
Östgöta BSF
Volvo 240
SE
9
Johan Kastenman
Johan Svensson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
9
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
9
Sune Larsson
Magnus Persson
SMK Hörby
Eslövs MK
Volvo 940
SE
9
David Lindström
Jessica Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
9
Ola Schönström
Daniel Ekdahl
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
9
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
9
Yngve Tjörnbo
Anders Tildemyr
Tjust MK
Vimmerby MS
Volvo 940
SE
9
Jan Wigertson
Anna Larsson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
9
Joakim Öhman
Ronnie Berggren
Fagersta MK
Fagersta MK
VW Golf
SE
10
William Andersson
Algot Andersson
Vimmerby MS
Silverdalens MSK
Volvo 240
SE
10
Jerry Bengtsson
Mikael Andersson
Ryds MK
Ryds MK
VW Golf GTI 16V
Jerrys Motorsport AB
SE
10
Lasse Carlsson
Vakant
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
10
Jimmie Cederqvist
Hans Sjödahl
Gotlands MF BK
Södra Sunnerbos MK
Ford Fiesta ST
SE
10
Hampus Classon
Tobias Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona B
SE
10
Tim Hammarström
Mattias Sunesson Vip
Älmhults MK
Ford Fiesta ST
SE
10
Mikael Larsson
Lars Mårtensson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
10
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
10
Andreas Lexander
Martin Olsson
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Ford Sierra
SE
10
Tommy Nilsson
Peter Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
10
Adrian Ring
Linköpings MS
Volvo
SE
10
Henrik Thagesson
Molly Thoren
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 740
SE
10
Niclas Åkerland
Julia Thulin
Dals MK
SMK Hörby
Volvo 940
KG Svets &Maskin AB
SE
11
Andreas Andersson
Tommy Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic Type-R
SE
11
Simon Axelsson
Lisa Johansson
Älmhults MK
Wäxjö MS
VW Golf 2
SE
11
Anders Frostensson
Tba
Olofströms MK
Peugeot 306
SE
11
Magnus Grahn
Claes Örnskog
Gränna MK
Gränna MK
Opel Ascona
SE
11
Gert Karlsson
Gustaf Thorebring
MK Brinkarna
Ydre MK
Volvo 940
Speedwriter Media & Motorsport
SE
11
Jan Kastenman
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
12
Daniel Lundberg
Selma Lundberg
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ww Crafter
JH vvs
SE
13
Linus Adolfsson
Elin Adolfsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 740
SE
13
Isak Arvidsson
Andreas Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
Larssons Plåtslageri
SE
13
Rasmus Bengtsson
Älmhults MK
Volvo 240
SE
13
Emil Friman
Timmy Berntsson
Vetlanda RRC
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
13
Josefine Gråberg
Jan Kastenman
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
13
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
13
Elias Nilsson
Christoffer Sörmell
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Astra
SE
30
Lukas Hägg
Anton Johansson
Trelleborgs MK
Wäxjö MS
Ford Fiesta R2
SE
30
Anders Kristensson
Olivia Kristensson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 240
SE
30
Hampus Larsson
Tba
Kristianstads MK
Honda Civic
LarssonRally
SE
www.resultatservice.com