Anmälningslista

Anmälda till Rally: Kolsvarundan

16 - 17 aug 2019 - Kolsva MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Otrimmat 2 WD (R2) 18
2 Trimmat 2 WD (R3) 40
3 Trimmat 4 WD (R5) 15
4 4 WD övriga 11
7 R1 1
8 Öppen klass 13
30 Föråkare. Godkänd av arrangören för anmälan. 6
Totalt 104

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Robert Andersson
Carl-Gustaf Karlsson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Peugeot 208
Anderssonmotorsport
SE
1
Rasmus Bergström
Sandra Bergström
Haninge MK
Haninge MK
Ford Fiesta ST
Quality of Service
SE
1
William Binbach
Robin Hallman
Kolsva MS
Kolsva MS
Peugeot 208 R2
Sellholm Tuning AB
SE
1
Johnny Björk
Filip Larsson
Rasbo MK
Rasbo MK
Ford Fiesta R2
SE
1
Mårten Egertz
Mats Jägerhult
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Citroën C2R2Max
SE
1
Alexander Fogdeby
Dennis Norén
Storfors MK
V:a Östergötlands MK
Ford Fiesta R2
Ec Svenska
SE
1
Alexander Grehn
Christian Rosen
Östgöta BSF
Åtvidabergs MK
Ford Fiesta ST
JP Racing
SE
1
Kalle Gustafsson
Magnus Nilsson
Haninge MK
Katrineholms MK
Skoda Fabia R2
LG Bil & Motor AB
SE
1
Lukas Hägg
Anton Johansson
Trelleborgs MK
Wäxjö MS
Ford Fiesta R2
SE
1
Hampus Jakobsson
Pontus Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208 R2
Södertörnsvakuum.se
SE
1
Jari Liiten
Mikael Kjellgren
Sandvikens MK
Hjo MK
Peugeot 208 R2
SE
1
Victor Liljesson
Madelene Buskas
Linköpings MS
Gotlands MF BK
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
1
Pontus Lönnström
Jörgen Lindahl
Nora MK
Växjö MS
Ford Fiesta R2T
Ramudden.se
SE
1
Albin Nordh
John Stigh
Ydre MK
V:a Östergötlands MK
Renault Twingo R2
Team Korvgubbens Motorsport
SE
1
Isac Nordström
Karl-Johan Borhammar
Kullings MS
Kullings MS
Ford Fiesta R2
SE
1
Janne Pettersson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Peugeot 208 R2
Märsta Förenade
SE
1
Fredrik Sundqvist
Mikael Sundqvist
SMK Örebro
SMK Örebro
Ford Fiesta ST
SE
1
Adam Westlund
Emil Bergkvist
Latvia
Hofors MS
Peugeot 208 R2
SE
2
Martin Adolfsson
Julia Thulin
Säffle MC
SMK Hörby
Volvo 944
SE
2
Stefan Alenmalm
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Toyota Corolla
Team Börjesson maskin AB
SE
2
Mats Andersson
Mattias Edvardsson
MK Kinda
Linköpings MS
Peugeot 307
Team Appelskogsbil AB
SE
2
Johan Axelsson
Stefan Ottosson
Nässjö MK
Vetlanda RRC
BMW M3
Team Skeppsbrons
SE
2
Joakim Björnsson
Andreas Peters
Kolsva MS
Kolsva MS
VW Golf MK2
SE
2
Jonas Björnvad
Anna Marions
Mälaröarnas MK
Gotlands MF BK
VW Golf
SE
2
Niklas Blomkvist
Per Wiksten
Munkfors MC
MK Ratten
Volvo 242
SE
2
Andreas Broberg
Tobias Lis
Värmdö BK
Värmdö BK
Volvo 240
SE
2
Martin Broberg
Emil Eklund
Värmdö BK
Sandvikens MK
Volvo 940
SE
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
DRIVE VXO MOTORSPORT
SE
2
Andreas Ekström
Sanna Ekström
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
2
Jimmy Ekström
Emil Wretemark
V:a Östergötlands MK
Linköpings MS
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
2
Johan Eriksson
Ola Persson
Ludvika MS
Ludvika MS
Saab 9-3T
SE
2
Pontus Florin
Marcus Jansson
Eskilstuna MK
Storfors MK
Honda Civic R3
SE
2
Daniel Gillberg
Johan Nyberg
SMK Arboga
SMK Arboga
Volvo 940
SE
2
Daniel Hoffmann
Jens Thapper
SMK Linde
SMK Motala
Opel Astra
SE
2
Peter Holgersson
Danny Holgersson
Ryds MK
Ryds MK
Ford Escort MK II
MP5 Sweden AB
SE
2
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Toyota Corolla
Märsta Förenade
SE
2
Martin Jakobsson
Henrik Lundh
Kolsva MS
Eskilstuna MK
Toyota Corolla
SE
2
Antti Johannesson
Ola Bengtsson
SMK Södermanland
SMK Södermanland
BMW 330 I
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
Renault Clio R3
SE
2
Johannes Joons
Björn Johnsson
Skutskärs MS
Hässleholms MK
Opel Astra KitCar
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
2
Niklas Karlsson
Mikael Ståhl
Vallentuna MK
Haninge MK
Volvo 940
VÄRMDÖ MOTORTEKNIK AB
SE
2
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
2
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Toyota Corolla
Team KORVGUBBENS Motorsport
SE
2
Stefan Kemle
Mikael Karnklev
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Volvo 940
SE
2
Håkan Långkvist
Jessica Johansson
Fagersta MK
Fredriksberg MK
Volvo 240
SE
2
Linus Månsson
Carl Eriksson
Östgöta Bilsportförening
Skillingaryds MK
VW Golf 3
SE
2
Martin Norenby
Erik Gustavsson
Dals MK
SMK Linde
Volvo 944
Elinsta Nät
SE
2
Marcus Norgren
Stefan Bylen
Västerås MS
Kolsva MS
Volvo 242
SE
2
Henrik Oscarson
Roger Lindholm
MSK Hammaren
Västerås MS
Saab 9-3-Ss
SE
2
Tomas Lången Pettersson
Thomas Nilsson
Gangärde RRC
NMS Boden
BMW Compact
Tractive AB
SE
2
Mikael Rosnell Gustavsson
Michael Saväng
Stockholms Sportvagns Klu
Kolsva MS
BMW 325
SE
2
Daniel Röjsel
Mikael Johansson
SMK Dala Falun
Ludvika MS
Opel Corsa
SE
2
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
2
Johan Svensson
Terje Plomén
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
2
Ignas Taletavicius
4 Stam
Renault Clio
4 STAM
LT
2
Daniel Wall
Håkan Jacobsson
MSK Kvarnvingarna
Norbergs MC
Volvo 240
Team "KORVGUBBEN" Motorsport
SE
2
Jonas Åkesson
Martin Holmdahl
Karlskrona AK
MK Ran
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Charles Andersson
Leif Wigert
Borlänge MK
Björnjägarns RC
Skoda Fabia R5
SE
3
Pg Andersson
Anders Fredriksson
Årjängs MK
Årjängs MK
Ford Flesta
GNM Sweden
SE
3
Martin Berglund
Joakim Gevert
SMK Gävle
Fryksdalens MK
Skoda Fabia R5
ramudden.se
SE
3
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi Mirage R5
SE
3
Daniel Dahlström
Jörgen Johansson
Säffle MC
MK Team Westom
Mitsubishi Mirage
Mekonomen Bilverkstad
SE
3
Anton Eriksson
Lars Andersson
SMK Sundsvall
SMK Trollhättan
Skoda Fabia R5
SE
3
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
Skoda Fabia R5
Andersérs Mek Verkstad AB
SE
3
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Ford Fiesta R5
Oppunda Kraftkonsult AB
SE
3
Martin Hagman
Jörgen Fornander
MK Rimo
MSK Kvarnvingarna
Skoda Fabia R5
Riflex Sport
SE
3
Micael Jakobsson
Martin Axelsson
SMK Nyköping
V:a Östergötland MK
Ford Fiesta
SE
3
Jacob Jansson
Stefan Gustavsson
MK Kopparberg
Ludvika MS
Mitsubishi EVO X R4
DA Transport AB Grängesberg
SE
3
Johan Kristoffersson
Stig Rune Skjaermoen
MK Team Westom
NMK Elverum
VW Polo
Volkswagen Dealerteam BAUHAUS
SE
3
Mattias Monelius
Håkan Palm
SMK Örebro
Björnjägarns RC
Skoda Fabia R5
SE
3
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
VW Polo GTI R5
Sunnyside Experience
SE
3
Fredrik Åhlin
Joakim Sjöberg
Karlstad MC
Hofors MS
Skoda Fabia R5
SE
4
Fredrik Alsdal
Emil Nilsson
SMK Arboga
SMK Arboga
Mitsubishi EVO IX
SE
4
Stig Andervang
Robin Eriksson
MK Rimo
SMK Valdemarsvik
Mitsubishi EVO
SE
4
Henrik Carlzon
Stefan Ohlson
SMK Linde
Teknis MC
Mitsubishi EVO
GMM maskin&motor AB
SE
4
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
4
Kristoffer Gustavsson
Viktor Niemistö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO 8
Ramudden.se
SE
4
Ronnie Jakobsson
Ola Toven
Kolsva MS
Kolsva MS
Mitsubishi EVO VI
SE
4
Anders Jonasson
Henrik Hulterskog
Wäxjö MS
Nässjö MK
Mitsubishi Lancer EVO IX
SE
4
Michael Karlsson
Peter Modig
Kolsva MS
Vara MK
Subaru Impreza Impresa GT
SE
4
Mattias Nyström
Ida Lidebjer Granberg
Ludvika MS
Asarums MS
Mitsubishi EVO 8
SE
4
Ulf Pettersson
Göran Schönqvist
MK Rimo
MK Rimo
Mitsubishi EVO 8
SE
4
Steen Skodborg
Olle Björk
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO VII
DK
7
Jim Johansson
Pontus Johansson
Falköpings MK
Falköpings MK
Volvo 940
SE
8
Johan Ackesten
Håkan Ackesten
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo 242
SE
8
Patrik Albinsson
Robin Björk
Fredriksbergs MK
Fredriksbergs MK
Volvo 244
SE
8
Frederik Eckhardt
Jimmie Nordin
SMK Södermandland
Volvo 940
SE
8
Tommy Eliasson
Petra Nordqvist
Storfors MK
Volvo 940
SE
8
André Eriksson
Ove Persson
MK Kopparberg
SMK Linde
Subaru Impreza
SE
8
Micael Eriksson
Anton Persson
MK Kopparberg
Eskilstuna MK
Ford Escort
SE
8
Jan Flyngen
Per-Arne Nordstedt
Kolsva MS
Kolsva MS
Saab V4
Låstjänst Köping AB
SE
8
Rickard Gustafsson
Lucas Karlsson
SMK Södermanland
Gnesta MK
Volvo 940Voc
SE
8
Tommy Högström
Lotta Lundqvist
MK Rimo
MK Rimo
Opel Corsa B
SE
8
Billy Johansson
Elina Svensson
MK Team Westom
Strängnäs AMS
Volvo 244
SE
8
Thea Turvoll Lien
Hedda Turvoll Lien
NMK Modum & Sigdal
NMK Modum & Sigdal
Ford Fiesta R2T
NO
8
Ingvar Nilsson
Reine Bergström
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 240
SE
8
Lars Wikman
Vakant Vakant
Sandvikens MK
Ford Escort RS1800
WRT Motorsport
SE
30
Johan Dahl
Thomas Olofsson
SMK Arboga
Opel Kadett
SE
30
Mattias Ekström
Stefan Bergman
Finskoga MK
Skoda Fabia
SE
30
Jonas Lindfors
Pierre Carlsson
Eskilstuna MK
Åtvidabergs MK
VW Golf
Memo Industriplast AB
SE
30
Karl-Bertil Ling
Jan Nilsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Ford Falcon Sprint
SE
30
Kjell-Åke Svensson
Ingvar Kristiansson
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo PV 544
SE
30
Lars Söderström
Ragnar Spjut
SMK Hedemora
Västerås MS
Mitsubishi EVO
SE
www.resultatservice.com

Meny

Kolsvarundan

16 - 17 aug 2019 - Kolsva MS

Pågående Tävling