Anmälningslista

Anmälda till Rally: Hässleholms GP

28 apr 2019 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-förare - Std A R1a,Gr E, N-1400 1
2 A-förare - Std B R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 7
3 A-förare - Std C Gr F - Övriga 2
4 A-förare - Kl.R2 - R3, Gr H 1601- 19
5 A-förare - Kl.R4 4WD alla 11
6 B-förare - Std A R1a,Gr E, N-1400 10
7 B-förare - Std B R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 3
8 B-förare - Std C Gr F - Övriga 0
9 B-förare - Kl.R2 - R3, Gr H 1601- 21
10 B-förare - Kl.R4 4WD alla 2
11 C-förare - Std A R1a,Gr E, N-1400 7
12 C-förare - Std B R1b,VOC,Gr. F,N-1,6 5
13 C-förare - Std C Gr F - Övriga 1
14 C-förare - Kl.R2 - R3, Gr H 1601- 9
15 C-förare - Kl.R4 4WD alla 1
16 HRC App K - 1986 0-1300 cc 2
17 HRC App K - 1986 1301-1600 0
18 HRC App K - 1986 1601-2000 4
19 HRC App K - 1986 2001- 0
20 Juniorlicens 3
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan. 2
Totalt 110

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Magnus Sigvardsson
Ida Åkerblom
SMK Hörby
VW Golf II
Larsson Rally
SE
2
Daniel Ekdahl
Kjell-Arne Ekdahl
Lunds AC
Lunds AC
Volvo 242
SE
2
Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Lunds AC
Sjöbo MK
Volvo 940
SE
2
Rikard Fors
Jörgen Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
AM Elteknik
SE
2
Peter Lundell
Anna Lundell
Tomelilla MK
Tomelilla MK
Volvo 242
Lundells Motorsport
SE
2
Ingemar Månsson
Vip Gäst
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Rolf Arne Nilsson
Felicia Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
2
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
3
Jörgen Persson
Mats Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf GTI16V
SE
3
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
BMW 320
SE
4
Mats Andersson
Vip Åkare
Eslövs MK
Opel Adam R2
AM Elteknik
SE
4
Tommy Andersson
Sven Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW M3
SE
4
Johan Edquist
Stefan Olofsson
SMK Hörby
Eslövs MK
VW Golf
SE
4
Johannes Fraas
Christian Zingenberg
Fama
Volvo 940
DK
4
Mick Fraas
Ronni Bengtson
Fama
Fama
Volvo 940
DK
4
John Frederiksen
Thomas Holm Hansen
Askhedeland
Askhedeland
BMW Compact
Team Hyllinge Racing
DK
4
Marco Gersager
Carina Møller
Dansk Rally Club
Fama
Suzuki Swift Maxi 2000
GM Motorsport
DK
4
Jörgen Hansen
Winnie Hansen
001 Askh
Porsche GT 3
DK
4
Jörgen Johansson
Crister Mohlin
Linköpings MS
Linköpings MS
BMW Compact
SE
4
Maths Johnsson
Linda Karlsson
Ydre MK
SMK Karlskoga
Volvo 940
Tornby Bilteknik AB
SE
4
Anders Karlsson
Jan-Erik Jönsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Ford Escort
SE
4
Joacim Kristiansson
Maya Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Corsa B
SE
4
Mats Lundahl
Magnus Eriksson
Svedala MK
Svedala MK
BMW M3
SE
4
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
BMW M3
SE
4
Jonas Olsson
Hässleholms MK
Ford Puma KitCar
SE
4
Anders Palmquist
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Peugeot 106
SE
4
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Ford Escort
Team Jordvarme.se
SE
4
Mikael Wereen
Stefan Zander
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort MKII
SE
4
C G Wilke
Marie Wilke
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort
SE
5
Rune Danneborg
Henning Elvekrok
KNA Aust Agder
NMK Kongsberg
Mini Jcw 1,6T WRC
Innovation Motorsport AS
NO
5
Viktor Løsch Danneborg
KNA Aust-Agder
Citroën DS3 R5
NO
5
Joachim Grahn
Adam Grahn
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta WRC
GNM Sweden AB
SE
5
Rolf Grybb
Elias Olbers Grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Citroën DS3 R5
SE
5
Sune Larsson
Mariola Karlsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi EVO 8
SE
5
Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Lunds AC
Lunds AC
Peugeot S2000
SE
5
Brian Madsen
Kasper Madsen
Dansk Rally Klub
Peugeot 206 WRC
DK
5
Kim Madsen
Kasper Sørensen
Dansk Rally Club
Peugeot 307 WRC
DK
5
Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
Lunds AC
Lunds AC
Ford Fiesta R5
SE
5
Stefan Weréen
Per B Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R5
SE
5
Lars Östring
Anders Lundahl
Helsingborgs KK
SMK Hörby
Ford Escort Cosworth
SE
6
Sebastian Dahl
Victor Svensson
Hästveda FRC
Ryds MK
Toyota Corolla
SE
6
Fredrik Dehlin
Thommy Larsson
Hässleholms MK
Osby MK
VW Golf GT
SE
6
Andreas Håkansson
Maja Håkansson
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
6
Josefin Ingvarsson
Felicia Andersson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
6
Fredrik Karlsson
Vakant
Eslövs MK
Toyota Corolla
Eko Motorsport
SE
6
Anders Larsson
Fredric Larsson
Arlöv MC
Arlövs MC
BMW 318I
SE
6
Gustav Lindfors
Karl Lindfors
Hässleholms MK
Honda Civic
SE
6
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
6
Alexander Nilsson
Joacim Ter-Borch
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
VW Golf 2
Www.nyafonstersyd.se
SE
6
Claes Nyman
Sophie Nyman
Lunds AC
Vip
Peugeot 309
SE
7
Jonas Hansson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 242
Stefans Däckservice Hörby
SE
7
Bo Nilsson
Andreas Estenäs
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
SE
7
Henrik Rehn
Jonas Larsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
Rehn Motorsport
SE
9
Andreas Andersson
Fredrik Schultz
Kristianstad MK
Hässleholms MK
BMW Compact
SE
9
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
PL
9
Mads Carlsson
Sebastian Hansen
087
Opel Adam
DK
9
Morten Clausen
Magnus Clausen
Fama
Fama
Renualt Clio Maxi
CC Motorsport
DK
9
Einar Fors
Nadja Fors
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civc
SE
9
Ingvar Hansson
Anders Östberg
Lunds A C
SMK Hörby
BMW 325
SE
9
Michael Håkansson
Per Nilsson
Eslövs MK
Eslövs MK
Seat Ibiza
SE
9
Uffe Jansson
Roland Persson
SMK Örkelljunga
SMK Helsingborg
Opel Kadett
SE
9
Ola Johansson
Leif Johansson
Hyllinge MS
Hyllinge MS
VW Golf 2
SE
9
Michael Koldsø
Endags Licens
Sas
Sas
Austin Cooper S
DK
9
Claus Lanther
Mogens Gotlob
Komo
Komo
Suzuki Swift Maxi 1600
DK
9
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
9
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
9
Peter Lindén
Tomas Lindén
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
9
Michael Mcbride
Martin Jørgensen
Brøndby Motor Klub
Brøndby Motor Klub
Opel Kadett Maxi 2000
Mcbride Racing
DK
9
Alf Nilsson
Eslövs MK
Ford Escort
SE
9
Michael Nyström
Jonas Dahlgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Kadett
Assistancekåren
SE
9
Johnny Pedersen
Rene Kristiansen
Ask-Hedeland
Vas
BMW E30 318Is
DK
9
Simon Provencher Brøchner
Louise Provencher Brøchner
Fama
Fama
Opel Kadett E GSI
Brochner Motorsport
DK
9
Anders Rygaard
Sas
Honda Civic
DK
9
Jocke Wessberg
Sam Björnestrand
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
10
Bengt Bengtsson
Thomas Hallen
SMK Hörby
Arlövs MC
Mitsubishi EVO 5
SE
10
Jan Jacobsen
Jan Jønck
Hamo
Hamo
Mitsubishi EVO 9
DK
11
Paul Edvinstam
Ola Stenberg
Arlövs MC
Saab 96
Team Graneborg
SE
11
Tonny Frostensson
Agnes Frostensson
Olofströms MK
Olofströms MK
VW Golf
SE
11
Oscar Hansen
Berthil Hansen
Laholm MK
Laholms MK
Toyota Corolla
SE
11
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
11
Ola Lindahl
Jimmy Hecktor
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
11
Lucas Ljungbäck
Edwin Lager
Hässleholms MK
Vip
Volvo 740
SE
11
Stefan Olofsson
Jan Helgesson
Eslövs MK
Eslövs MK
VW Golf 2
SE
12
Patrik Ahlstedt
Sebastian Bergsten
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Volvo 240
V.vram Racing
SE
12
Johan Fransson
Jacob Fransson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 244
Team Bbg
SE
12
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
12
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
12
Elin Persson
Magnus Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo 242
SE
13
Göran Hansson
Susanne Lauber
Hässleholm
Hässleholm
Golf GTI
SE
14
Frida Andersson
Jörgen Jönsson
Eslövs MK
Hörby MK
Opel Kadett
AM Elteknik
SE
14
Ulf Augustinsson
John Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 106 Xsi 1,6
Augustinsson Måleri
SE
14
Andreas Berg
Amanda Berg
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325
SE
14
Alexander Harsten
Emelie Lexander
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
14
Bo Karlsson
Susanne Ysberg
Ryds MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
14
Simon Lindberg
Lars Lindberg
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Ascona B
SE
14
Anders Lindén
John Erik Johnsson
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
14
Hans Perbjörs
Linnea Perbjörs
Lima MS
Lima MS
VW Golf MK3
SE
14
Tony Schäfer
Tommy Karlsson
Gullabo RC
Gullabo RC
BMW E-46
SE
15
Anders Stenkilsson
Kristian Lindberg
Simrishamns MK
Trelleborgs MK
Ford
GNM Sweden AB
SE
16
Poul Pape Juel Jensen
Ricky Bristol
Ask-Hedeland Motorklub
Ask Hedelands Motorklub
Morris Cooper S
DK
16
Kenneth Saust
Daniel Thuesen
Ask Hedeland
Ask Hedeland
Toyota Sr 1600 Coupe
Saust Motorsport
DK
18
Kurt Andersen
Jens Strande Rasmussen
Askh
Askh
BMW 318 Is
DK
18
Per Andersen
John Nielsen
071 Randers
Triumph TR7V8
DK
18
Flemming Hansen
Carina Haar Hillbrandt
023 Slagelse Auto Sport
085 Automobil Sports Klub
Ford Escort RS2000
DK
18
Vakant Vakant
Karsten M Svensson
Häsleholm
Hässleholms MK
Ford Escort MK I RS 1600
K M Svensson Motorsport
SE
20
Simon Andersson
Östen Andersson
Eslövs MK
Eslövs MK
Mitsubishi Colt
AM Elteknik
SE
20
Josefine Gråberg
Annica Hurtig
Kristianstad MK
Simrishamn MK
Volvo 940
SE
20
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
30
Johan Green
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
30
Johannes Haraldsson
Vip
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
www.resultatservice.com