Anmälningslista

Anmälda till Rally: Midsommardansen

19 maj 2018 - Ljungby MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutant 0
2 Ungdom 5
3 R4/R5 (4wd) A-B-C förare EJ DM 0
4 R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat.special 2 wd)A-förare 9
5 Appendix K (till 1990 års modell) A-B-C förare BARA 2WD 7
6 R1B (R1B, VOC, Gr F, Gr N 1401<1600) A-förare 3
7 R1A (R1A, Gr E, Gr N<1400) A-förare 2
8 R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat special 2 wd) B-förare 3
9 R1B (R1B, VOC, Gr F, Gr N 1401<1600) B-förare 8
10 R1A (R1A, Gr E, Gr N<1400) B-förare 3
11 R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat. Special 2 wd) C-förare 5
12 R1B (R1B, VOC, Gr F, Gr N 1401<1600) C-förare 13
13 R1A (R1A, Gr E, Gr N<1400) C-förare 4
30 Föråkare 3
Totalt 65

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
2
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
2
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Anton Johansson
Anton Ahlberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
2
Viktor Linde
Rolf Linde
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Team Carpart1
SE
4
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
4
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Alexander Axelsson
Nellie Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Assistancekåren
SE
4
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Robert Karlsson
Mats Jönsjö
Ljungby MK
Kristianstad MK
VW Golf
SE
4
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Göran Olsson
Roger Holgersson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Ford Escort RS2000
SE
4
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemontering AB
SE
4
Mikael Simon
Michael Exenberger
Ljungby MK
Ljungby MK
Ford Escort
SE
5
Benny Damgaard
Torbjörn Ivarsson
Historisk Motorsport DK
Hässleholms MK
VW Golf GTI
DK
5
Urban Farbäck
Göran Söderström
SMK Eksjö
Ryds MK
Opel Kadett GTE
SE
5
Thomas Gustafsson
Sofie Svensson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Saab 96 2-Takt
SE
5
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Volvo 240
SE
5
Sune Lorentzson
Dan Sjöqvist
Skillingaryds MK
Anderstorp RC
Opel Kadett GSI
SE
5
Thommy Lundgren
Daniel Andersson
Kullings MS
Kullings MS
Saab 96 V4
SE
5
Martin Nelson
Johan Karlsson
Vimmerby MS
Volvo 242 Classic
Scuderia Autoropa
SE
6
Bo Fransson
Göran Jonasson
Växjö MS
Volvo 940
SE
6
Ingemar Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
6
Jim Nilsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
7
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
7
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
8
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
SE
8
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
8
Fredrik Karlander
Victor Svensson
Toarps MK
Ryds MK
Volvo 940
Ramudden.se
SE
9
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
9
Clint Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
9
Kenth Lindkvist
Sven Ovesson
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
9
Andreas Persson
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
9
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
9
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 240
Svensson Motorsport
SE
9
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
9
Martin Zettervall
Julius Harsten
Hästveda FRC
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
10
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
10
Conny Martinsson
Roger Petersson
Wäxjö MS
Lessebo MK
Citroën Ax Sport
SE
10
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
11
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
11
Bo Karlsson
Madeleine Ruud Nielsen
Ryds MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
11
Kevin Möllerström
Isak Lundström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
11
Kjell Stegefors
Örjan Lindberg
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
11
Rickard Tjäder
Amanda Tjäder
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 142
Tjäders rallyteam
SE
12
Timmie Andersson
Annica Hurtig
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 244
SE
12
Kristoffer Bengtsson
Daniel Linden
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
12
Alfredsson Christer
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
12
Peter Dahlsund
Carina Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 244
SE
12
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
12
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
12
Sam Karlsson
Morgan Hansson
Grimslövs MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
12
Thomas Kurtsson
Sara Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
kurtssons entreprenad
SE
12
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MC
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
12
Joakim Nygårdh
Martin Nygårdh
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
12
Patrik Tallåker
Evelina Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Kurtssons Entreprenad
SE
12
Patrik Tor
Christian Gustafsson
Skillingaryds MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
12
Viktor Zettergren
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
13
Tim Hammarström
Johanna Orebring
Älmhults MK
Wäxjö MS
Renault Clio
SE
13
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
13
Elias Lörd
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hyllinge MS
Honda Civic
SE
13
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Mercedes C180
SE
30
Magnus Samuelsson
Bengt Johansson
MK Kinda
Värmdö BK
Volvo 940
Upr Racing
SE
30
Sigvard Smedberg
Magnus Gustavsson
Grimslövs MS
Wäxjö MS
Volvo 340
SE
30
Bo Warmenius
Robert Ardryd
Taxinge MK
MK Kopparberg
Ford RS1600
Örby Gummi Racing
SE
www.resultatservice.com