Anmälningslista

Anmälda till Rally: Skänningeknixen

22 apr 2018 - Västra Östergötlands MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Ungdomsrally 1
2 A-förare: 2-WD 10
3 B-förare: 2WD 7
4 C-förare: 2WD 8
5 A-& B-förare: VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 9
6 C- förare: VOC Mekonomen Rally, Grp N 0-1400, Grp F samt R1A, B 9
7 A-& B-förare: Grupp E (Elit) 8
8 C-förare: Grupp E 8
9 Appendix K 6
10 4WD 2
30 Föråkare 1
Totalt 69

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Jonathan Knutsson
Jörgen Stjärnström
SMK Valdemarsvik
Östgötarna BSF
Volvo 940
SE
2
Lars Blondell
Anna Blondell
SMK Motala Bil
Mantorps MK
Peugeot 306GTI 16V
Team Appelskogs Bil AB
SE
2
Rolf Grybb
Tobias Grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
2
Tobias Göransson
Louise Göransson
Boxholms MK
Boxholms MK
Volvo 940
SE
2
Jörgen Johansson
Crister Mohlin
Linköpings MS
Linköpings MS
BMW Compact
SE
2
Tommy Johansson
Dennis Eriksson
Tjust MK
Opel Ascona B
SE
2
Peter Karlsson
Mattias Roth
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Opel Kadett
SE
2
Tommy Nilsson
Per Jansson
Karlstad MC Bil
Ford Escort RS 2000
SE
2
Tobias Pettersson
Åke Kjellgren
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 940
SE
2
Marcus Rutgerson
Ulrika Korkala
Nora MK
Nora MK
Volvo S60
DÄCKVERKSTAN I NORA
SE
2
Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Stenungsunds MS
Stenungsunds MS
Ford Escort
Team Jordvarme.se
SE
3
Robin Bäckström
Robert Ardryd
Botkyrka MK
MK Kopparberg
Skoda Fabia
SE
3
Andreas Elfver
Sofie Elfver
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 240
SE
3
Mattias Fransson
Fredrik Fransson
Östergyllen RC
Östergyllen RC
Volvo 940
SE
3
Emil Johansson
Tom Andersson
SMK Motala Bil
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
3
Alan Karlsson
Lisa Askling
Laxå MK
Hallsbergs MK
Volvo 940
SE
3
Mikael Ljungström
Sivert Svensson
Laxå MK
Laxå MK
Opel Ascona
SE
3
Jonas Rydell
Anders Pettersson
Östertyllen RC
MSK Kvarnvingarna
Volvo 242
SE
4
Alexander Alexandersson
Joakim Gustafsson
Vimmerby MS
SMK Eksjö
Volvo 242
JF Autodelar & Polyform.se
SE
4
Mikael Andersson
Stefan Larsson
MK Kinda
Mm Kinda
Opel Kadett
SE
4
Alexander Grehn
Martin Heggblad
Östgöta BF
Östgöta BSF
Ford Fiesta ST
JP Racing
SE
4
Benny Johansson
Pär Svensson
Tjust MK
Tjust MK
Ford Escort
SE
4
Magnus Johansson
Madeleine Johansson
Tjust MK
Tjust MK
Mazda Rx7
SE
4
Fredric Larsson
Sara Larsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Volvo 940
SE
4
Marcus Naessen
Alexander Eriksson
SMK Nyköping
Flens MS
Volvo 244
SE
4
Jörgen Torlamb
Isac Torlamb
Tjust MK
Tjust MK
Opel Ascona
SE
5
Tomas Damm
Per Björeman
MK Kinda
Volvo 244
Hycklinge Bensin & Service AB
SE
5
Erik Harrysson
Rikard Fors
Eslövs MK
SMK Hörby
Renault Megane RS
AM Elteknik
SE
5
Johny Helmeus
Kenny Pettersson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 242
SE
5
Josefin Ingvarsson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
5
Henrik Johansson
Fanny Jacobson
V:a Östergötlands MK
Värmdö BK
Volvo 240Voc
SE
5
Roger Karlsson
Ludwig Karlsson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo S70
SE
5
David Roos
Michael Menck
V:a Östergötlands MK
SMK Motala
Volvo 940
SE
5
John Stigh
Johanna Gustavsson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
5
Niklas Thapper
Mattias Roth
MSK Kvarnvingarna
SMK Motala Bil
Volvo 244
SE
6
Ronny Adolfsson
Kalle Kronkvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo 940
SE
6
Per Carlsson
Tobias Jansson
Ludvika MS
Volvo 244
SE
6
Lars Johansson
Fredrik Pettersson
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Volvo 242
SE
6
Pontus Johansson
Mikael Johansson
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
6
Tony Krusell
Monica Krusell
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
6
Robin Nilsson
Victor Gustavsson
SMK Motala Bil
SMK Motala Bil
Volvo 850
SE
6
Tim Palmqvist
Robin Palmqvist
Degerfors RC
Degerfors RC
Volvo 940
SE
6
Ronnie Roth
Hugo Grahn
MK Kinda
Ydre MK
Volvo 944
SE
6
Tom Törngren
Kenneth Törngren
Gränna MK
Gränna MK
Volvo 940
SE
7
Anders Bengtsson
Johan Terning
Finspångs MS
Finspångs MS
Opel Ascona
Br Stighs Åkeri AB
SE
7
Jimmy Johansson
Elin Olofsson
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
VW Golf 4
SE
7
Olli Junttila
Markus Forsberg
Team Skogsåkarna
Opel Ascona
SE
7
Nicklas Karlsson
Håkan Ljungberg
SMK Motala Bil
VW Golf
SE
7
Vicktor Nordh
Marcus Boberg
Ydre MK
Ydre MK
Opel Astra
TEAM KORVGUBBEN MOTORSPORT
SE
7
Andreas Rosén
Rickard Persson
SMK Vingåker
SMK Vingåker
BMW 318I
SE
7
Lars Rosén
Susanne Rosén
SMK Vingåker
SMK Vingåker
VW Golf 3
SE
7
Erik Vonk
Lars Anderberg-Vonk
Linköpings MS
Linköpings MS
Saab 900
SE
8
Jonas Berneros
Jimmy Berneros
Silverdalens MSK
Silverdalens MSK
Ford Escort
SE
8
Nathalie Hallén
Jennifer Brindmark
Ydre MK
Åtvidaberg MK
Opel Corsa
TEAM KORVGUBBEN MOTORSPORT
SE
8
Patrik Lund
Emil Karlsson
Målilla MK BK
Saab 900
SE
8
Viktor Nilsson
Adam Nilsson
Tjust MK
Tjust MK
VW New Beetle
GAMLEBY DÄCK & MOTORCENTRUM AB
SE
8
Christoffer Olofsson
Jimmy Svensson
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Opel Kadett D
SE
8
Kenneth Olofsson
Johan Smedberg
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Honda Civic
SE
8
Tobias Petrini
Emilia Petrini
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Audi A3
Tjällmo Profil&Reklam
SE
8
Ludwig Pettersson
Mattias Lindsjö
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
VW Golf
SE
9
Björn Bäckström
Tommy Sildh
Botkyrka MK
Botkyrka MK
Opel Kadett GTE
BÄCKSTRÖM RALLY TEAM
SE
9
Jocke Johnson
Joakim Wallin
MK Ramunder
MK Ramunder
Opel Ascona A
SE
9
Håkan Lidebjer
Göran Lidebjer
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
BMW 2002Ti
SE
9
Anders Lind
Opale Serraï Lind
Jönköpingssportvagnssälls
Jönköpingssportvagnssälls
Porsche 911
SE
9
Anders Malm
Anders Andersson
Ydre MK
Va Östergötland MK
Opel Ascona A
Team korvgubben motorsport
SE
9
Kenneth Nilsson
Peter Andersson
Strängnäs AMS
Östergyllen RC
Ford Escort RS 1800
SE
10
Anton Eriksson
Magnus Proos
SMK Sundsvall
Härjedalens AK
Skoda Fabia R5
SE
10
Jonny Karlsson
Jerry Holinka
Östgötabilsportförening
Lancer EVO 6
SE
30
Stanley Thiman
Mikael Thiman
MSK Kvarnvingarna
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com

Meny

Skänningeknixen

22 apr 2018 - Västra Östergötlands MK