Anmälningslista

Anmälda till Rally: Mini Smedsvängen

13 okt 2018 - SMK Örkelljunga

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Ungdomsrally 4
2 Appendix K 11
3 A-Förare - Standard 8
4 B-Förare - Standard 8
5 C-Förare - Standard 19
6 A-Förare - Trimmat 18
7 B-Förare - Trimmat 14
8 C-Förare - Trimmat 16
9 A-Förare - 4WD 3
10 B-Förare - 4WD 1
11 C-Förare - 4WD 0
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 4
Totalt 106

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Rasmus Bengtsson
Tba Tba
Älmhults MK
Volvo 240
SE
1
Nadja Fors
Fredrik Dehlin
SMK Hörby
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
1
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
1
Valentin Mårtensson
Tommy Gullberg
Dalby MK
Dalby MK
Volvo 242
Lundells Motorsport
SE
2
Magnus Andersson
Lina Andersson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Sunbeam Talbot Lotus
SE
2
Joakim Ekstrand
Morgan Möller
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 142
SE
2
Per Eriksson
Karl Andersson
SMK Örkelljunga
Vip
VW 1303
SE
2
Ingemar Johnzon
Alf Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
Opel Ascona B
SE
2
Göte Karlsson
Stefan Johansson
Hässleholms MK
Laholms MK
Opel Ascona A
SE
2
Thommy Lundgren
Daniel Andersson
Kullings MS
Kullings MS
Saab 96 V4
SE
2
Rune Nilsson
Stefan Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona A
SE
2
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
2
Nisse Schön
Bengt Ronny Svensson
Tomellila MK
Tomellila MK
Mercedes 190E 2.3 16
SE
2
Nils Thelin
Billy Paulsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW 1302 RS
NTS Motorsport
SE
2
Thomas Thelin
Magnus Thelin
BMK Uddevalla
BMK Uddevalla
Fiat 131 Abarth
SE
3
Göran Adolfsson
Tobias Petersson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
3
Kurt Ekelund
Daniel Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
3
Hampus Larsson
Anna Larsson
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
3
Tobias Malm
Bengt Svensson
Anderstorps RC
Anderstorps RC
Volvo 940
SE
3
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
3
Rolf Arne Nilsson
Felix Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
3
Tyko Nilsson
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
3
Thomas Sjöberg
Claes Nyman
Lunds AC
Lunds AC
Peugeot 309
SE
4
Josefin Ingvarsson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
4
Victor Johansson
Sam Karlsson
Ryds MK
Grimslövs MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
4
Jimmie Karlsson
Linus Johansson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
4
Håkan Lindeborg
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Saab 96 V4
SE
4
Sven-Erik Nielsen
Jan Larsson
Dalby MK
Hyllinge MS
Volvo 240
SE
4
Andreas Persson
Fredrik Persson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
4
Filip Svensson
Peter Larsson
Eslövs MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
4
Anders Östberg
Anna Svensson
SMK Hörby
Höörs MK
Volvo 240
SE
5
Timmie Andersson
Benny Mårtensson
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 244
SE
5
Peter Dahlsund
Markus Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 244
SE
5
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
5
Johan Fransson
Jacob Fransson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 244
Team Bbg
SE
5
Johan Gunnarsson
Jasmine Ericsson
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Volvo 240
SE
5
Jonas Gustavsson
Ulf Olsson
Hässleholms MK
MK Falcon
Volvo 240
SE
5
Anneli Johnzon
Stefan Andersson
Varbergs MK
VW Golf 3
SE
5
Johannes Josefsson
Johan Pettersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
5
Lucas Ljungbäck
Oliver Lennartsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
5
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
5
Jonas Molin
Bengt-Arne Molin
Skene MS
Skene MS
Toyota Corolla
SE
5
Mattias Nilsson
Magnus Andersson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mazda 323
SE
5
Ulrik Nilsson
Johan Månsson
Dalby MK
Vip Bil-Bengtsson
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
5
Tony Persson
Hilde Olsson
Simrishamns MK
Tomelilla MK
Volvo 940
SE
5
Laust Petersen
Mads Petersen
Næstved
Ingen
Volvo 240
DK
5
Hjalmar Petersson
Stefan Petersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
5
Jonas Svensson
Arne Persson
Hässleholms MK
Vip
VW Golf III
SE
5
Jimmy Tykesson
Linda Nilsson
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
5
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
6
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
6
Eskil Carlsson
Marina Carlsson
Varbergs MK
Vip
VW Golf
SE
6
Torbjörn Gunnarsson
Roger Clausson
Tomelilla MK
Sjöbo MK
Ford Escort
SE
6
Peter Holgersson
Simon Levin
Ryds MK
Vip
Ford Escort MK II
MP5 Sweden AB
SE
6
Fredrik Karlsson
Anderstorps RC
Volvo 242
SE
6
Johan Kastenman
Johan Svensson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo Volvo 940
SE
6
Jesper Larsson
Lovisa Kaunitz Odenmalm
Kristianstads MK
Vip
Honda Civic
LarssonRally
SE
6
Per Löfqvist
Raimo Raatikainen
Kinds MK
Skene MS
BMW M3
SE
6
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
6
Martin Nilsson
Malin Lindström
Gotlands MF
SMK Hörby
Volvo 240
Stefans Däckservice Hörby
SE
6
Bengt Persson
Jörgen Gustavsson
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
6
Görgen Persson
Tomas Hallen
Hässleholms MK
Arlövs MS
Volvo 244
Team Tyringe Bildemontering
SE
6
David Pettersson
Hannes Håkansson
Asarums MS
Asarums MS
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
6
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemont AB
SE
6
Ola Schönström
Daniel Ekdahl
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
6
Conny Svensson
Annika Hansen Viberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 240
SE
6
Håkan Tagesson
Mats Lindhal
Nybro AC
Volvo 242
SE
6
Mikael Wereen
Stefan Zander
Hässleholms MK
Hässleholm MK
Ford Escort MKII
SE
7
Björn Borgqvist
Daniel Borgqvist
Olofströms MK
Olofströms MK
BMW 325
SE
7
Tomas Dahl
Rolf Dahl
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 240
SE
7
Bengt-Erik Gillberg
Christoffer Bengtsson
Asarums MS
Vip
Volvo 240
SE
7
Ingvar Hansson
Håkan Oddshammar
Lunds A C
Lunds AC
BMW 325
SE
7
Johannes Haraldsson
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
7
Mikael Ingemansson
Varkant
Hästveda FRC
Volvo 244
SE
7
Willy Ingemansson
Jonny Carlsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
7
Lars Johnsson
Christoffer Roskvist
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
7
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
7
Lars Lindberg
Annie Lindberg
SMK Örkelljunga
SMK Örkelljunga
Opel Ascona B
SE
7
Jimmy Möllerström
Annie Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
7
Henric Nilsson
Tba
Asarums MS
Volvo 242
SE
7
Tommy Nilsson
Peter Berglund
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
7
Jens Persson
Tobias Svensson
Hässleholms MK
Renault Clio
SE
8
Kenny Andersson
Hässleholms MK
VW Golf 2
SE
8
Ulf Augustinsson
John Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 106 Xsi 1,6
Augustinsson Måleri
SE
8
Andreas Berg
Amanda Berg
Lunds AC
Lunds AC
BMW 325
SE
8
Thomas Englund
Cecilia Oxenby
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Volvo 240
SE
8
Nils-Åke Frisk
Henrik Frisk
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona A
SE
8
Robert Goude
Ida Lidebjer Granberg
Asarums MS
Asarums MS
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
8
Peter Grundstedt
Philip Grundstedt
KAK
Opel Kadett C Gt/e
Gillgrens Dekor
SE
8
Victor Hansen
Gustav Lindfors
SMK Hörby
Hässleholms MK
Peugeot 208 R2
SE
8
Per-Ivar Pi Hellberg
Peter Lundström
Osby MK
Toyota Corolla GT-I
SE
8
Berndt Holgersson
Vakant
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
8
Adam Håkansson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
8
Gert Karlsson
Gustaf Thorebring
MK Brinkarna
Ydre MK
Volvo 940
Speedwriter Media & Motorsport
SE
8
Jan Kastenman
Josefine Gråberg
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
8
Carl Mikaelson
Hans-Peter Picher
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Ford Fiesta ST
Team Gällaryd Rally
SE
8
Kevin Möllerström
Vakant
Hässleholms MK
Opel Manta
SE
8
Tomas Söderberg
Dennis Kullberg
Varberg MK
Asarums MS
BMW 325
Hedströms Motorsport
SE
9
Bertil Carlsson
Varbergs MK
Mitsubishi EVO Vll
SE
9
Leif Johansson
Mikael Wehlin
Hyllinge MS
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
9
Dan Karlsson
Rolf Olofsson
Varberg MK
Varbergs MK
Subaru Impreza STI Prodrive
SE
10
Håkan Rönnebring
Sandra Rönnebring
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Mitsubishi EVO 6
SE
30
Magnus Larsson
Jan Larsson
SMK Hörby
Hyllinge MS
BMW 320I
SE
30
Peter Lindén
Tomas Lindén
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 940
SE
30
Tommy Malm
Daniel Bengtsson
Lunds AC
Lunds AC
Ford Focus
SE
30
Ulf Olofsson
Marie Eriksson
SMK Örkelljunga
Svedala MK
Ford Escort
SE
www.resultatservice.com

Meny

Mini Smedsvängen

13 okt 2018 - SMK Örkelljunga