Anmälningslista

Anmälda till Rally SM: East Sweden Rally

7 - 8 sep 2018 - ESR

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 SM - Otrimmat 2 WD (R2) 9
2 SM - Trimmat 2 WD (R3) 24
3 SM - Trimmat 4 WD (R5) 14
4 SM - 4 WD övriga 9
5 JSM - Otrimmat 2WD (R2) 13
6 JSM - Trimmat 2 WD (R3) 8
11 2 WD Östgötaklass 11
12 4 WD Östgötaklass 0
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 2
Totalt 90

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Andreas Andersson
Tommy Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic Type-R
SE
1
Jonas Bodin
Madelene Buskas
Grödinge MK
Gotlands MF BK
Peugeot 208 R2
SE
1
Jonna Eson Brådhe
Annie Hellstadius
SMK Nyköping
Kullings MS
Peugeot 208 R2
SE
1
Sindre Furuseth
Jim Hjerpe
NMK Gardermoen
Säters MK
Opel Adam
NO
1
Samuel Gustavsson
Dennis Norén
SMK Valdemarsvik
Va: Östergötlands MK
Citroën C2 R2 Max
SE
1
Sean Johnston
Alex Kihurani
ADAC Ostwestfalen
Opel Adam R2
AUDEX Motorsport GmbH
US
1
Tom Kristensson
Henrik Appelskog
SMK Hörby
Östergyllen RC
Opel Adam R2
SE
1
Hampus Larsson
Danny Holgersson
Kristianstads MK
Ryds MK
Honda Civic Type R
LarssonRally
SE
1
Emrik Smedberg
Timmy Berntsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Honda Civic Type-R
Motorsport AB i Växjö
SE
2
Patrik Adolfsson
Anders Fredriksson
Säffle MC
Årjängs MK
Renault Clio Sport
SE
2
Stefan Alenmalm
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Volvo 940
SE
2
Mats Andersson
Matttias Edvardsson
MK Kinda
Linköping MS
Peugeot 307
Team Appelskogsbil AB
SE
2
Andreas Ekström
Lars Jansson
V:a Östergötlands MK
Åtvidabergs MK
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
2
Jimmy Ekström
Emil Wretemark
V:a Östergötlands MK
Linköpings MS
Volvo 940
Team Slägghammar´n
SE
2
Mikael Ericsson
Ida Hegge
SMK Trollhättan
Vara MK
VW Golf KitCar
SE
2
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
BMW M3
Andersérs Mek Verkstad AB
SE
2
Tobias Göransson
Tba
Boxholms MK
Volvo 940
SE
2
Stefan Hanhela
Henrik Lundh
KAK Motorsport
Eskilstuna MK
VW Polo Super 1600
SE
2
Svante Holm
Peter Hansson
Vänersborgs MK
Vänersborgs MK
Volvo 242 Turbo
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
VW Golf IV KitCar
SE
2
Magnus Johansson
Andreas Johansson
Östgöta BSF
Östgöta BSF
Volvo 240
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs ab
SE
2
Niklas Karlsson
Benny Erixon
Vallentuna MK
Sigtuna RC
Suzuki Ignis S 1600
Värmdö Motorteknik AB
SE
2
Christian Larsson
Cindy Brüggemann
Tjust MK
Tjust MK
Volvo 940
Gamleby Däck & Motorcentrum AB
SE
2
Elias Lundberg
David Arhusiander
ADAC Ostwestfalen-Lippe
Jämtlands MK
Volvo 940
HECO Aluminium Trailer AB
SE
2
Rasmus Lundh
Lina Jonasson
V:a Östergötlands MK
Ydre MK
Volvo 242
SE
2
Hans Nilsson
Mårten Hearthly
Linköpings MS
MSK Kvarnvingarna
Peugeot 206 RC
Appelskogs Bil AB
SE
2
Michael Nilsson
Martin Hugosson
Åtvidabergsmk
Tjust MK
Ford Escort
SE
2
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
Toyota Corolla
SE
2
Daniel Wall
Tba
MSK Kvarnvingarna
Volvo 240
SE
2
Joakim Wiberg
Christian Rosén
Linköpings MS
Åtvidabergs MK
Volvo 940
SE
2
Jonas Åkesson
Martin Holmdahl
Karlskrona AK
MK Ran Askersund
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Mattias Adielsson
Andreas Johansson
Göteborgs MF
Eskilstuna MK
Skoda Fabia R5
AM Elteknik
SE
3
Martin Berglund
Joakim Gevert
SMK Gävle
Fryksdalens MK
Skoda R5
SE
3
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi Mirage R5
SE
3
Johan Eklöf
Martin Axelsson
Linköpings MS
V:a Östergötlands MK
Mitsubishi EVO X R4
SE
3
Anton Eriksson
Magnus Proos
SMK Sundsvall
Härjedalens AK
Skoda Fabia R5
SE
3
Anders Grøndal
Miriam Walfridsson
Asker Og Bærum Motorsport
Ford Fiesta R5
Anders Grøndal RT
SE
3
Martin Hagman
Nicklas Edvardsson
MK Rimo
SMK Dala
Skoda Fabia R5
Riflex AB
SE
3
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Ford Fiesta R5
SE
3
Jacob Jansson
Stefan Gustavsson
Siak
Siak
Mitsubishi EVO X R4
DA Transport AB Grängesberg
SE
3
Anders Jonasson
Björn Jonasson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi Lancer EVO IX
SE
3
Mattias Monelius
Erik Gustafsson
SMK Örebro
SMK Linde
Skoda Fabia R5
SE
3
Kjell Sandberg
Göran Lönnmark
Haninge MK
Flens MS
Skoda Fabia R5
SE
3
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
Skoda Fabia R5
Sunnyside Experience
SE
3
Pontus Tidemand
Jonas Andersson
SMK Eda
MK Team Treske
Skoda Fabia R5
SE
4
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Skoda Fabia WRC
SE
4
Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Finspång MS
Finspång MS
Mazda 323 4*4
SE
4
Tobias Johansson
Bo Holmstrand
Ludvika MS
Kullings MS
Ford Focus WRC 2005
R Sport Sweden
SE
4
Jonny Karlsson
Eva Ringqvist
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Lancer EVO 6
SE
4
Thomas Lahti
Tomas Wikström
NMS-Boden
Kalix MK
Mitsubishi EVO 8
SE
4
Joakim Längberg
Robert Ardryd
Linköpings MS
MK Kopparberg
Mitsubishi EVO VII
SE
4
Johan Rudengren
Christer Johansson
Eskilstuna MK
Flens MS
Skoda Fabia WRC
SE
4
Jari Saarinen
John Stigh
MSK Kvarnvingarna
V:a Östergötlands MK
Ford Fiesta
SE
4
Michael Wikström
Lennart Nilsson
NMS Boden
NMS Boden
Ford Focus WRC
SE
5
Rasmus Bergström
Sandra Bergström
Haninge MK
Haninge MK
Ford Fiesta ST
Quality of Service IT-Support AB
SE
5
Alexander Grehn
Hasse Pettersson
Östgöta BSF
SMK Nyköping
Ford Fiesta ST
JP Racing
SE
5
Victor Hansen
Ida Lidebjer Granberg
SMK Hörby
Asarums MS
Peugeot 208 R2
SE
5
Frans Harrén-Söderbäck
Isa Kolmbäck
SMK Nyköping
Taxinge MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Hampus Jakobsson
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208 R2
JP RACING
SE
5
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Ford Fiesta R2
SE
5
Jari Liiten
Mikael Kjellgren
Sandvikens MK
Hjo MK
Peugeot 208 R2
SE
5
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Team Appelskogs Bil
SE
5
Eddie Lundqvist
Olle Erixon
Sandvikens MK
Katrineholms MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Linus Månsson
Carl Eriksson
Östgöta Bilsportförening
Skillingaryds MK
Ford Fiesta ST
SE
5
Albin Nordh
Mattias Erixon
Ydre MK
Nässjö MK
Renault Twingo R2
Team Korvgubben Motorsport
SE
5
Petter Palmqvist
SMK Gävle
Peugeot 208
SE
5
Lars Martin Stensböl
Mads Ola Stensböl
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Peugeot 208 R2
NO
6
Simon Andersson
Urban Fröjd
Bengtsfors MC
Falköpings MK
Volvo 940
SE
6
Pontus Jakobsson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Toyota Corolla
Södertörnsvakuum.se
SE
6
Johannes Joons
Niklas Landqvist
Skutskärs MS
SMK Uppsala
Opel Astra KitCar
RallyShop Motorsport
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Pontus Lönnström
Richard Svensson
Nora MK
Storfors MK
Volvo 940
SE
6
Adrian Ring
Fanny Jacobson
Linköpings MS
Värmdö BK
Volvo 940
SE
6
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf III
Bergfors Snickerifabrik
SE
6
Rasmus Thulin Johansson
Tba
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
11
Danne Amberin
Kjell Persson
Linköpings MS
Åmåls MK
Volvo 940
SE
11
Alexander Andersson
Kristoffer Ringström
MK Kinda
Fjugesta MS
Volvo 940
SE
11
Peter Fredriksson
Mikael Andersson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Renault Clio Sport
SE
11
Rickard Gustafsson
Lucas Karlsson
SMK Södermanland
Gnesta MK
Volvo 940Voc
SE
11
Björn Johansson
Anders Olsson
MSK Kvarnvingarna
MK Ratten
Opel Ascona
SE
11
Håkan Johansson
Magnus Johansson
Björkviks MC
Katrineholms MK
Peugeot 306
SE
11
Stefan Kemle
Mikael Carnklev
SMK Valdemarsvik
Östgöta BSF
Volvo 940
SE
11
Mats Larsson
Mikael Johansson
Fagersta MK
Fagersta MK
Toyota Corolla
SE
11
Jakob Sandberg
Frida Lindström
Norrahammars MK
Skillingaryds MK
VW Golf
Plombo motor
SE
11
Johan Svensson
Terje Plomèn
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
11
Yngve Tjörnbo
Vakant Vakant
Tjust MK
Volvo 940
SE
30
Björn Pauli
Jimmy Adolfsson
Östergyllen RC
Finspångs MS
Volvo 940
SE
30
Niklas Solenö
Emil Eklund
Katrineholms MK
Sandvikens MK
Suzuki Ignis
SE
www.resultatservice.com