Anmälningslista

Anmälda till Rally SM: EC - Snapphanerally

17 - 18 aug 2018 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 SM - Otrimmat 2 WD (R2) 7
2 SM - Trimmat 2 WD (R3) 29
3 SM - Trimmat 4 WD (R5) 11
4 SM - 4 WD övriga 8
5 JSM - Otrimmat 2WD (R2) 13
6 JSM - Trimmat 2 WD (R3) 11
7 R1 14
30 Föråkare - Godkänd av arrangören för anmälan 7
Totalt 100

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Andreas Andersson
Tommy Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic Type-R
SE
1
Jonas Bodin
Madelene Buskas
Grödinge MK
Gotlands MF BK
Peugeot 208 R2
SE
1
Jonna Eson Brådhe
Annie Hellstadius
SMK Nyköping
Kullings MS
Peugeot 208 R2
SE
1
Samuel Gustavsson
Dennis Norén
SMK Valdemarsvik
Va: Östergötlands MK
Citroën C2 R2 Max
SE
1
Hampus Larsson
Frida Axelsson
Kristianstads MK
Skillingaryds MK
Honda Civic Type R
LarssonRally
SE
1
Jens Persson
Timmy Olsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Renault Clio
SE
1
Emrik Smedberg
Timmy Berntsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Honda Civic Type-R
Motorsport AB i Växjö
SE
2
Stefan Alenmalm
Ida Bood
SMK Trollhättan
MK Ratten
Volvo 940
SE
2
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf III KitCar
JERRYS MOTORSPORT
SE
2
Johan Axelsson
Stefan Ottosson
Nässjö MK
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
2
Hans Bååth
Andreas Sigfridsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
BMW M3
SE
2
Mikael Ericsson
Ida Hegge
SMK Trollhättan
Vara MK
VW Golf KitCar
SE
2
Petter Fausko
Ole Andresen
Asker & Bærum Motorsportr
Asker & Bærum Motorsport
Opel Kadett
NO
2
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
BMW M3
Andersérs Mek Verkstad AB
SE
2
Andreas Frölander
Millan Nilsson
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Citroën ZX
SE
2
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
2
Kristoffer Gustavsson
Viktor Niemistö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Volvo 940
C6 Rallyteam
SE
2
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
VW Golf IV KitCar
SE
2
Patrik Johansson
Jesper Johansson
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
Team Nybe
SE
2
Peder Johansson
Lars Johansson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs ab
SE
2
Niklas Karlsson
Mikael Ståhl
Vallentuna MK
Haninge MK
Volvo 940
Värmdö Motorteknik AB
SE
2
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholms MK
Suzuki Swift Super 1600
SE
2
Johan Kastenman
Bengt Persson
Kristianstad MK
Simrishamn.
Volvo Volvo 940
SE
2
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
2
David Lindström
Janne Rydh
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
2
Per Löfqvist
Ulrik Gustavsson
Kinds MK
Nässjö MK
Toyota Corolla
SE
2
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
2
Mårten Nilsson
Stefan Petersson
Simrishamns MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
2
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
2
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Älmhults MK
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
Toyota Corolla
SE
2
Daniel Wall
Tba
MSK Kvarnvingarna
Volvo 240
SE
2
Tomas Wenersson
Hans Peter Picher
Ssmk
Ssmk
Opel Ascona A
SE
2
Jonas Åkesson
Martin Holmdahl
Karlskrona AK
MK Ran Askersund
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Mattias Adielsson
Andreas Johansson
Göteborgs MF
Eskilstuna MK
Skoda Fabia R5
SE
3
Martin Berglund
Joakim Gevert
SMK Gävle
Fryksdalens MK
Skoda R5
SE
3
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi Mirage R5
SE
3
Anton Eriksson
Magnus Proos
SMK Sundsvall
Härjedalens AK
Skoda Fabia R5
SE
3
Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Ford Fiesta R5
SE
3
Martin Hagman
Jörgen Fornander
MK Rimo
MSK Kvarnvingarna
Skoda Fabia R5
Riflex Sport
SE
3
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Ford Fiesta R5
SE
3
Jacob Jansson
Stefan Gustavsson
Siak
Siak
Mitsubishi EVO X R4
DA Transport AB Grängesberg
SE
3
Mattias Monelius
Erik Gustafsson
SMK Örebro
SMK Linde
Skoda Fabia R5
SE
3
Sofia Sörensson
Erika Ledin
SMK Hörby
SMK Hörby
Mitsubishi EVO IX
SE
3
Thomas Thunström
Jörgen Lindahl
Ludvika MS
Växjö MS
Citroën DS3 R5
SE
4
Bengt Bengtsson
Mats Jönsjö
SMK Hörby
Kristianstad MK
Mitsubishi EVO 5
SE
4
Per Göthberg
Robert Eriksson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Skoda Fabia WRC
SE
4
Tobias Johansson
Miriam Walfridsson
Ludvika MS
MK Ratten
Mitsubishi Evolution 9
SE
4
Harry Joki
Toni Sundkvist
Västerås MS
SMK Motala Bil
Mitsubishi EVO VII
Blue Thing Sport
SE
4
Thomas Lahti
Tomas Wikström
NMS-Boden
Kalix MK
Mitsubishi EVO 8
SE
4
Johan Rudengren
Christer Johansson
Eskilstuna MK
Flens MS
Skoda Fabia WRC
SE
4
Esko Siren
Adrian Siren
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi EVO
Team A.s Racing
SE
4
Michael Wikström
Lennart Nilsson
NMS Boden
NMS Boden
Ford Focus WRC
SE
5
Alexander Grehn
Hasse Pettersson
Östgöta BSF
SMK Nyköping
Ford Fiesta ST
JP Racing
SE
5
Victor Hansen
Ida Lidebjer Granberg
SMK Hörby
Asarums MS
Peugeot 208 R2
SE
5
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Hampus Jakobsson
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208 R2
JP RACING
SE
5
Sebastian Johansson
Jesper Elfver
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Peugeot 208 R2
JR Motorsport AB
SE
5
Victor Karlsson
Jonas Sandberg
Vimmerby MS
Norrköpings MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Jari Liiten
Mikael Kjellgren
Sandvikens MK
Hjo MK
Peugeot 208 R2
SE
5
Victor Liljesson
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Team Appelskogs Bil
SE
5
Eddie Lundqvist
Olle Erixon
Sandvikens MK
Katrineholms MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Albin Nordh
Mattias Erixon
Ydre MK
Nässjö MK
Renault Twingo R2
Team Korvgubben Motorsport
SE
5
Petter Palmqvist
SMK Gävle
Peugeot 208
SE
5
Heidi Ryrlén
Marcus Bengtsson
Vänersborgs MK
Vänersborgs MK
Ford Fiesta
SE
5
Lars Martin Stensböl
Mads Ola Stensböl
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Peugeot 208 R2
NO
6
Simon Andersson
Urban Fröjd
Bengtsfors MC
Falköpings MK
Volvo 940
SE
6
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
6
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
6
Joakim Hansson
Frida Olofsson
Grimslöv MS
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
6
Adam Håkansson
David Pettersson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
6
Pontus Jakobsson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Toyota Corolla
Södertörnsvakuum.se
SE
6
Johannes Joons
Niklas Landqvist
Skutskärs MS
SMK Uppsala
Opel Astra KitCar
RallyShop Motorsport
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Pontus Lönnström
Richard Svensson
Nora MK
Storfors MK
Volvo 940
SE
6
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf III
Bergfors Snickerifabrik
SE
6
Rasmus Thulin Johansson
Tba
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
7
Kevin Andersson
Viktor Zettergren
Skillingaryds MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
7
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
Larssons Plåtslageri
SE
7
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Skillingaryd MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
7
Hugo Brucesson
Gmf Bilkubb
Toyota Corolla
SE
7
Johan Holm
Christer Holm
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 240
SE
7
Gustav Johansson
Victor Johansson
Fryksdalens MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
7
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
7
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Oscar Ljung
Tba
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
7
Isac Nordström
Karl-Johan Borhammar
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
7
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
7
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
SE
7
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
7
Robin Thörnberg
Elinor Thörnberg
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
30
Willy Ingemansson
Jonny Carlsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
30
Clint Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
30
Jimmy Möllerström
Annie Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
30
Kevin Möllerström
Isak Lundström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
30
Mikael Wehlin
Annika Hansen Wiberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
30
Mikael Wereen
Per Johansson
Hässleholms MK
Hässleholm MK
Ford Escort MKII
SE
30
Jimmy Wessbo
Nina Jonasson
Kullings MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com

Meny

EC - Snapphanerally

17 - 18 aug 2018 - Hässleholms MK

Pågående Tävling