Anmälningslista

Anmälda till Rally: Skilling 500

26 aug 2017 - Skillingaryds MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 0
2 Ungdomsrally 8
3 Appendix K till 1990-års modell A-, B- och C-förare 9
4 A- och B-förare Standard R1a, Gr.E 9
5 C-förare Standard R1a, Gr.E 12
6 A, B och C-förare R4, R5 4WD 9
7 A-förare Trimmat 2WD R3 och R2 20
8 A-förare Standard R1b, VOC, Gr F 11
9 B-förare R1b, VOC, Gr F 8
10 C-förare R1b, VOC, Gr F 19
11 B- och C-förare Trimmat 2WD R3 och R2 18
30 Föråkare 1
Totalt 124

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
2
Simon Axelsson
Stefan Axelsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
2
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Audi 80
SE
2
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
2
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Polo
Rallyshop Motorsport
SE
2
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 240
SE
2
Anton Johansson
Mikael Karlsson
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
2
Tim Lagerstam
Robin Bäckström
Kullings MS
Falköpings MK
Volvo 940
SE
2
Sebastian Lindeborgh
Marcus Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
3
Peter Andersson
Stig-Johny Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
BMW 2002
Psa Motorsport
SE
3
Sven-Åke Angerd
Niklas Johansson
Norrahammars MK
Anderstorps RC
Ford Escort BDG
SE
3
Svante Arthursson
Anders Fransson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
3
Patrik Axelsson
Robin Sanell
Skillingaryd MK
Anderstorps RC
Ford Escort RS2000
SE
3
Mats Karlsson
Vakant
Nässjö MK
Volvo 242
Team Skeppsbrons
SE
3
Thomas Kristiansson
Calle Carlsson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
3
Sune Lorentzson
Dan Sjöqvist
Skillingaryds MK
Anderstorp RC
Opel Kadett GSI
SE
3
Peter Sanell
Jan Sönne
Anderstorp RC
Anderstorp RC
Saab 99 EMS
SE
3
Thomas Thelin
Magnus Thelin
BMK Uddevalla
BMK Uddevalla
Porsche 911 RS
SE
4
Conny Erlandsson
Torgny Krantz
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
Toyota Corolla
SE
4
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
4
Jesper Larsson
Erika Ledin
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
4
Mikael Molin
Christer Molin
MK Ramunder
MK Ramunder
Opel Astra G
SE
4
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
4
Andreas Olsson
Martin Olsson
Kalmar MK
Gullabo RC
VW Golf
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
4
Stefan Ottosson
Sofie Adolfsson
Vetlanda RRC
Nässjö MK
VW Golf 4
SE
4
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
4
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Hejdu Hejdu Racing
SE
5
Joakim Bengtsson
Melvin Bengtsson
Kullings MS
Kullings MS
Toyota Corolla
SE
5
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
5
Joakim Blansch
Jennifer Bergkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Psa Motorsport
SE
5
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Kalmar MK
Kalmar MK
Volvo 740
SE
5
Martin Bysén
Robin Davidsson
Ryds MK
Nybro AC
Volvo 244
SE
5
Magnus Klingvall
Torbjörn Åkerblom
Skene MS
Skene MS
Wv Golf MK1
SE
5
Gustav Lindfors
Frida Axelsson
Hässleholms MK
Skillingaryds MK
VW Golf
SE
5
Mattias Nilsson
Magnus Andersson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Saab99
SE
5
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
VW Golf
SE
5
Jonas Svensson
Lars Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf III
SE
5
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
5
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Mercedes C180
SE
6
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
Mitsubishi R5
SE
6
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
6
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
6
Bengt Bengtsson
Andreas Nilsson
SMK Hörby
Lunds AC
Mitsubishi EVO 5
SE
6
Osborn Eklundh
Roger Clausson
Kullings MS
Sjöbo MK
Subaru WRX STI -N14
Www.swita.se
SE
6
Nils Jensen
Ida Lidebjergranberg
Haninge MK
Asarum MS
Skoda Octavia WRC
SE
6
Sune Larsson
Håkan Oddshammar
SMK Hã¶rby
Lunds AC
Mitsubishi R 5
SE
6
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
6
Urban Stacke
Robert Anrep-Nordin
Skillingaryds MK
Lessebo MK
Mitsubishi EVO VII
SE
7
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toytota Corolla
SE
7
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Alexander Axelsson
Nellie Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Assistancekåren
SE
7
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
7
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
7
Lars Engström
Gunnar Flodén
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
Jerrys Motorsport
SE
7
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
SE
7
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
7
Johan Kastenman
Ronny Espmarker
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
7
Hampus Larsson
Josefin Ingvarsson
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Honda Civic Type R
Larssonrally
SE
7
Robin Liljegren
Danny Holgersson
Karlskrona AK
Ryd MK
Volvo 240
SE
7
David Lindström
Tobias Steen
Skillingaryds MK
Gotlands MF BK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
7
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
7
Mikael Simon
Michael Exenberger
Ljungby MK
Ljungby MK
Ford Escort
SE
7
Håkan Ståhl
Peter Ståhl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Peugeot 206
SE
7
Kristoffer Thörjesson
Mikael Jönsson
Ryds MK
Asarumsms
Opel Astra OPC
SE
7
Jimmy Wessbo
Ida Hegge
Kullings MS
Vara MK
Volvo 940
Johanssons Bilverkstad I Borås AB
SE
7
Christopher Zeijlon
Christofer Svensson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
SE
8
Magnus Bengtsson
Håkan Pettersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
8
Mattias Engvall
Robin Wallberg
Skutskärs MS
Skutskärs MS
Volvo 940
SE
8
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
8
Anders Hjälmeby
Dan Gustavsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940 Voc
SE
8
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944 Voc
SE
8
Ingemar Månsson
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
8
David Pettersson
Tba
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
8
Per-Ola Pettersson
Stefan Josefsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
8
Per-Ola Thörnberg
Oscar Almqvist
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 240
SE
8
Christer Westerdahl
Marie-Louise Westerdahl
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
9
Johan Axelsson
Samuel Toftgård
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
9
Patrik Fredriksson
Oscar Hedén
Munkfors MC
Kulling MS
Volvo 940 Voc
SE
9
Jimmie Karlsson
Jonathan Johansson
Olofströms MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
9
Kenth Lindkvist
Sven Ovesson
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
9
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Team 4240
SE
9
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
9
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
9
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
10
Kevin Andersson
Peter T Modig
Skillingaryds MK
Vara MK
Volvo 244
SE
10
Linus Andersson
Christer Håkansson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
10
Peter Dahlsund
Carina Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 244
SE
10
Tobias Ekelund
Hampus Ströbeck
Hässleholm MK
Höörs MK
Volvo 240
SE
10
Fredrik Elmdahl
Tobias Ingemansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
10
Adam Håkansson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
10
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
10
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
10
Johannes Josefsson
Oscar Karlsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
10
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
E.k Motorsport
SE
10
Torbjörn Karlsson
Mikael Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
10
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
10
Thomas Kurtsson
Sara Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
10
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
10
Joakim Nygårdh
Martin Nygårdh
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 240
SE
10
John Oscarsson
Dennis Oscarsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
10
Dennis Svensson
Fredrik Johansson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 244
SE
10
Patrik Tallåker
Evelina Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
10
Viktor Zettergren
Fredrik Dehlin
Wäxjö MS
Hässleholms MK
Volvo 244
SE
11
Jimmy Alvarsson
Oskar Mejving
Grãnna MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
11
Andreas Axelsson
Grimslöv MS
VW Golf
Jerrys Motorsport
SE
11
Krister Krille Bengtsson
Pehr Wänggård Persso
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 242
SE
11
Hans Bååth
Torbjörn Ivarsson
Wäxjö MS
BMW Compact
SE
11
Christian Fors
Henrik Jansson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
SE
11
Joakim Hansson
Fabian Källström
Grimslöv MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
11
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Olofströms MK
VW Golf 16V
SE
11
Berndt Holgersson
Mikael Skärbring
Ljungby MK
Jungnerligan RC
Opel Ascona B
SE
11
Filip Håkansson
Daniel Borgqvist
Asarums MS
Olofströms MK
Citroën C2 R2 Max
Lightspeed Motorsport
SE
11
Arvid Johansson
Hampus Nilsson
Lessebo MK
Lessebo MK
Volvo 240
SE
11
Peder Johansson
Kristian Florèn
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
11
Bo Karlsson
Sam Karlsson
Ryds MK
Grimslövs MS
BMW 325
SE
11
Jan Kastenman
Annica Hurtig
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
11
Rasmus Linddahl
Henrik Hulterskog
Skillingaryds MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
11
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2T
SE
11
Mårten Nilsson
Stefan Petersson
Simrishamns MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
11
Andreas Persson
Frida Olofsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Opel Corsa B
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
11
Rasmus Thulin Johansson
Robin Rosengren
Skillingaryds MK
Kristianstads MK
Volvo 242
Hejdu Hejdu Racing
SE
30
Dan Skärin
Christer Skärin
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
www.resultatservice.com

Meny

Skilling 500

26 aug 2017 - Skillingaryds MK