Anmälningslista

Anmälda till Rally: East Sweden Rally

8 - 9 sep 2017 - ESR

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Otrimmat 2 WD (R2), SM 4
2 Otrimmat 4 WD (R4), SM 2
3 Trimmat 2 WD (R3), SM 6
4 Trimmat 4 WD (R5), SM 7
5 Otrimmat 2 WD (R2), JSM 7
6 Trimmat 2 WD (R3), JSM 2
11 NEZ R2 Junior Rally Championship 0
12 NEZ R2 Rally Championship 0
14 Östgötaklass 4 WD 0
15 Östgötaklass 2 WD 9
30 Föråkare: Måste vara godkänd av arrangören före anmälan 3
Totalt 40

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Johnny Andersson
Christer Carlsson
SMK Hedemora
Katrineholms MK
Peugeot 208 R2
SE
1
Mikael Driftzzon
Anders Wallbom
SMK Örebro
Laxå MK
Suzuki Ignis Sport
SE
1
Jonna Eson Brådhe
Julia Svensson
Haninge MK
Gullabo RC
Peugeot 208 R2
System Edström Bilinredningar AB
SE
1
Anders Åberg
Björn Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 208 R2
Rallyshop Motorsport
SE
2
Emil Carlsson
Magnus Nilsson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO IX
Carlsson Byggare
SE
2
Micael Jakobsson
Martin Axelsson
SMK Nyköping
V:a Östergötland MK
Mitsubishi EVO 9
SE
3
Stefan Alenmalm
Calle Örberg
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 940
SE
3
Mats Andersson
Mattias Edvardsson
MK Kinda
Peugeot 306 GTI
Team Appelskogsbil AB
SE
3
Kristoffer Gustavsson
Viktor Niemistö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Volvo 240
SE
3
Maths Johnsson
Mårten Hearthly
Ydre MK
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
Tornby Bilteknik AB
SE
3
Andreas Sjölander
Sofie Lundmark
SMK Gävle
Piteå MS
Citroën DS3 R3 Max
Ramudden.se
SE
3
Pelle Wilén
Martin Holmdahl
Strängnäs AMS
MK Ran Askersund
Toyota Corolla R3
Elite Oil
SE
4
Fredrik Alsdal
Ida Bood
SMK Arboga
MK Ratten
Ford Fiesta R5
SE
4
Erik Corell
Emil Corell
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Mitsubishi EVO
SE
4
Mikael Hallqvist
Ronnie Maxe
Finspång MS
Finspång MS
Mazda 323 4*4
SE
4
Tobias Johansson
Bo Holmstrand
Ludvika MS
Kullings MS
Mitsubishi Evolution 9
SE
4
Kenneth Lodeklint
Felicia Grundtman
Vallentuna MK
SMK Eskilstuna
Mitsubishi EVO 6
SE
4
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
Skoda Fabia R5
Sunnyside Experience
SE
4
Thomas Thunström
Jörgen Lindahl
Ludvika MS
Wäxjö MS
Citroën DS3 R5
SE
5
Patrik Barth
Joakim Sjöberg
MK Ratten
Hofors MS
Suzuki Swift
SE
5
Sebastian Johansson
Timmy Berntsson
Gotlands MF BK
Wäxjö MS
Ford Fiesta R2
Jr Motorsport AB
SE
5
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK
Ford Fiesta R2
Dekaltrim.nu
SE
5
Jari Liiten
Emil Eklund
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta
Appelskogs Bil AB
SE
5
Linus Månsson
Lars-Åke Karlsson
Östgöta Bilsportförening
Norrköpings MK
Ford Fiesta ST
SE
5
Daniel Röjsel
Nicklas Edvardsson
SMK Dala Falun
SMK Dala Falun
Ford Fiesta R2 Ecoboost
Ford Motor Company AB
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Andreas Persson
Henric Persson
MK Ratten
MK Ratten
Renault Clio RS
Helmia Motorsport
SE
15
Niklas Blomkvist
Per Wiksten
Munkfors MC
MK Ratten
Volvo 240
SE
15
Tomas Damm
Tomas Kasselstrand
MK Kinda
MK Kinda
Volvo 142
Hycklinge Bensin & Service AB
SE
15
Peter Hålling
Björn Svensson
Norrköpings MK
Östgöta Bsf
Opel Ascona B
SE
15
Håkan Johansson
Magnus Johansson
Björkviks MC
Katrineholms MK
Peugeot 306
SE
15
Lasse Jonsson
Tomas Tholander
Åtvidabergs MK
Åtvidabergs MK
Volvo 142
SE
15
Stefan Kemle
Mikael Carnklev
SMK Valdemarsvik
Östgöta Bilsportförening
Volvo 940
SE
15
Ingvar Nilsson
Anders Östlund
Hällefors MK
Hällefors MK
Volvo 240
SE
15
Fredrik Persson
Peter Sedig
Laxå MK
Rönne MK
Volvo 940
SE
15
Andreas Petersson
Peter Andersson
SMK Valdemarsvik
MK Ramunder
Volvo 940
SE
30
Tobias Gustafsson
Sofia Johansson
Ydre MK
Ydre MK
BMW 325
Team "korvgubben" Motorsport
SE
30
Johan Svensson
Terje Plomèn
SMK Valdemarsvik
SMK Valdemarsvik
Volvo 240
SE
30
Stanley Thiman
Madelaine Lundin
MSK Kvarnvingarna
MK Ramunder
Volvo 940
SE
www.resultatservice.com