Anmälningslista

Anmälda till Rally: Kolsvarundan

18 - 19 aug 2017 - Kolsva

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Otrimmat 2 WD (R2), SM 8
2 Otrimmat 4 WD (R4), SM 3
3 Trimmat 2 WD (R3), SM 17
4 Trimmat 4 WD (R5), SM 22
5 Otrimmat 2 WD (R2), JSM 10
6 Trimmat 2 WD (R3), JSM 11
30 Föråkare: Måste vara godkänd av arrangören före anmälan 7
Totalt 78

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Johnny Andersson
Christer Carlsson
SMK Hedemora
Katrineholms MK
Peugeot 208 R2
SE
1
Jonas Bodin
Conny Rådén
Grödinge MK
Taxinge MK
Citroén C2 R2
SE
1
Mikael Driftzzon
Anders Wallbom
SMK Örebro
Laxå MK
Suzuki Ignis Sport
SE
1
Jonna Eson Brådhe
Julia Svensson
Haninge MK
Gullabo RC
Peugeot 208 R2
System Edström Bilinredningar AB
SE
1
Robin Granfors
Andreas Nilsson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Suzuki Swift MK1
Www.easyshift.se
SE
1
Stefan Gustavsson
Janne Holmberg
Almunge MK
Östhammars MK
Skoda Fabia R2
SE
1
Mikael Jirvelius
Ida Lidebjer Granbe
Fjugesta MS
Asarums MS
Ford Fiesta R2
SE
1
Anders Åberg
Björn Johnsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Peugeot 208 R2
Rallyshop Motorsport
SE
2
Emil Carlsson
Magnus Nilsson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO IX
Carlsson Byggare
SE
2
Micael Jakobsson
Martin Axelsson
SMK Nyköping
V:a Östergötland MK
Mitsubishi EVO 9
SE
2
Jacob Jansson
Stefan Gustavsson
MK Kopparberg
Ludvika MS
Mitsubishi EVO X R4
Da Transport AB Grängesberg
SE
3
Stefan Andersson
Roger Clefberg
Västerås MS
Västerås MS
Ford Escort
SE
3
Stefan Bergman
Esmeralda Gyllensvärd
Fagersta MK
KAK
VW Golf
SE
3
Roine Björk
Erik Davidsson
Rasbo MK
Almunge MK
Opel Corsa
SE
3
Daniel Ernstedt
Jesper Elfver
KAK
Gotlands MF BK
Suzuki Swift
SE
3
Jesper Forssell
Peter Hultberg
Kolsva MS
Björnjägaren RC
Volvo 940
SE
3
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
VW Golf IV KitCar
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
3
Maths Johnsson
Mårten Hearthly
Ydre MK
MSK Kvarnvingarna
Volvo 940
Tornby Bilteknik AB
SE
3
Martin Lundquist
Christian Segerström
Fagersta MK
Fagersta MK
VW Golf II
SE
3
Håkan Långkvist
Jessica Johansson
Fagersta MK
Fredriksberg MK
Volvo 240
SE
3
Martin Norenby
Erik Gustavsson
Dals MK
SMK Linde
Volvo 944
SE
3
Stefan Palmér
Tommy Vikström
Fagersta MK
Fagersta MK
Volvo 940
SE
3
Robin Sandberg
Mathias Bengtsson
Ryds MK
Grimslövs MS
Toyota Corolla
Team Nybe
SE
3
Michael Saväng
Mikael Rosnell Gustavsson
Kolsva MS
Stockholms Svk
Volvo 940
SE
3
Andreas Sjölander
Sofie Lundmark
SMK Gävle
Piteå MS
Citroën DS3 R3 Max
Ramudden.se
SE
3
Pelle Wilén
Martin Holmdahl
Strängnäs AMS
MK Ran Askersund
Toyota Corolla R3
Elite Oil
SE
3
Tobias Ytterbring
Joakim Sandberg
Kolsva MS
Kolsva MS
Ford Escort Maxi Kit Car
SE
3
Jonas Åkesson
Joakim Karlsson
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 240
Team Nybe
SE
4
Mattias Adielsson
Andreas Johansson
Göteborgs MF
Eskilstuna MK
Mitsubishi Lancer EVO VIII
SE
4
Fredrik Alsdal
Ida Bood
SMK Arboga
MK Ratten
Skodia Fabia R5
SE
4
Stig Andervang
Robin Eriksson
Almunge MK
SMK Valdemarsvik
Subaru Impreza WRC
SE
4
Tomas Bergman
Morgan Olsson
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Mitsubishi EVO 6
Välsta Bildemontering AB
SE
4
Martin Hagman
Jörgen Fornander
MK Rimo
MSK Kvarnvingarna
Skoda Fabia R5
Riflex Sport
SE
4
Niklas Hägg
Göran Bergsten
SMK Hälsinge
Forshaga MC
Tba
L. Häggs Bildemontering AB
SE
4
Eddie Hörbing
Björn Nilsson
Laxå MK
MK Ratten
Ford Fiesta R5
SE
4
Ronnie Jakobsson
Ola Toven
Kolsva MS
Kolsva MS
Mitsubishi EVO IX
SE
4
Tobias Johansson
Bo Holmstrand
Ludvika MS
Kullings MS
Mitsubishi Evolution 9
SE
4
Jörgen Jonasson
Nicklas Jonasson
Vännäs MK
Vännäs MK
Skoda R5
SE
4
Michael Karlsson
Mikael Gelin
Kolsva MS
Eskilsuna MK
Subaru Impreza Impresa GT
SE
4
Kenneth Lodeklint
Felicia Grundtman
Vallentuna MK
SMK Eskilstuna
Mitsubishi EVO 6
SE
4
Rikard Moberg
Jonas Eriksson
Sams
Kullings MS
Mitsubishi EVO 7
SE
4
Ulf Pettersson
Andreas Ekström
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO 7
Carlsson Byggare
SE
4
Johan Rudengren
Christer Johansson
Eskilstuna MK
Flens MS
Skoda Fabia WRC
SE
4
Steen Skodborg
Olle Björk
Borlänge MK
Borlänge MK
Mitsubishi EVO VII
DK
4
Lars Stugemo
Kalle Lexe
KAK
Ryds MK
Skoda Fabia R5
Sunnyside Experience
SE
4
Oleksii Tamrazov
Nicola Arena
Fau
Aci-Csai
Ford Fiesta S2000
UA
4
Thomas Thunström
Jörgen Lindahl
Ludvika MS
Wäxjö MS
Citroën DS3 R5
SE
4
Michael Wikström
Lennart Nilsson
NMS Boden
NMS Boden
Ford Fiesta R5
SE
4
Fredrik Åhs
Henrik Oscarson
MSK Hammaren
MSK Hammaren
Mitsubishi EVO VI
SE
4
Algot Öberg
Miriam Walfridsson
Eskilstuna MK
MK Ratten
Ford Fiesta R5
Nj Elinstallation
SE
5
Rasmus Bergström
Sandra Bergström
Haninge MK
Haninge MK
Ford Fiesta ST
SE
5
Anton Eriksson
Magnus Proos
SMK Sundsvall
Peugeot 208
SE
5
Kevin Jirvelius
Sophia Karlsson
SMK Örebro
Taxinge MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Sebastian Johansson
Timmy Berntsson
Gotlands MF BK
Wäxjö MS
Ford Fiesta R2
Jr Motorsport AB
SE
5
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK
Ford Fiesta R2
Dekaltrim.nu
SE
5
Jari Liiten
Emil Eklund
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Elias Lundberg
Jim Hjerpe
SMK Sala
Säters MK
Peugeot 208 R2
Gulvalla Rallyteam
SE
5
Eddie Lundqvist
Kristian Brandvold
Sandvikens MK
Sandvikens MK
Ford Fiesta R2
Team Lumek Motorsport
SE
5
Petter Palmqvist
Håkan Jacobsson
SMK Gävle
Norbergs MC
Peugeot 208
SE
5
Daniel Röjsel
Nicklas Edvardsson
SMK Dala Falun
SMK Dala Falun
Ford Fiesta R2 1,0 Ecoboo
Ford Motor Company AB
SE
6
Pontus Florin
Marcus Jansson
Eskilstuna MK
Storfors MK
Honda Civic
SE
6
Martin Jakobsson
Melina Toven
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Corsa
SE
6
Pontus Jakobsson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Toyota Corolla
Södertörnsvakuum.se
SE
6
Emil Karlsson
David Arhusiander
Hällefors MK
Jämtlands MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Oliver Latvasalo
Henrik Lundh
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
VW Golf
SE
6
Pontus Lönnström
Tommy Lindholm
Nora MK
Munkfors MC
Volvo 940
SE
6
Andreas Persson
Henric Persson
MK Ratten
MK Ratten
Renault Clio RS
Helmia Motorsport
SE
6
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Suzuki Ignis S1600
Bergfors Snickerifabrik
SE
6
Mikael Wallon
Robin Hallman
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo 242
Bärgningstjänst/sverigeflaket
SE
6
Pontus Åhman
Patrik Åhman
Almunge MK
Almunge MK
Opel Corsa B
SE
30
Patrik Andersson
Marie Andersson
Norbergs MC
SMK Örebro
BMW 323
SE
30
William Binbach
Thomas Binbach
Kolsva MS
Kolsva MS
Suzuki Swift EVO2
Team Rma
SE
30
Jan-Erik Eriksson
Ludvika MS
Suzuki Swift Gls
Team Rma
SE
30
Robert Jakobsson
Kolsva MS
Opel Ascona A
SE
30
Marcus Morén
Martin Morén
Kolsva MS
Kolsva MS
Suzuki Swift GTI MK1
Carfix
SE
30
Tero Suontausta
Michael Eriksson
Kolsva MS
Kolsva MS
Volvo 940
SE
30
Patrik Örtenmark
Henrik Leierudh
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Ascona
SE
www.resultatservice.com